Wiadomości z Orzesza

Walentynki z Operą Śląską. „Napój miłosny” transmitowany na żywo

  • Dodano: 2021-02-09 15:00

W trudnym dla wszystkich czasie pandemii Opera Śląska wyszła z inicjatywą ciekawego spędzenia walentynek i to bez wychodzenia z domu. Dokładnie w niedzielę 14 lutego o godzinie 18.00 na platformie vod.opera-slaska.pl będzie można obejrzeć spektakl „Napój Miłosny” na żywo, prosto ze sceny Opery Śląskiej. Cena biletu wynosi 20 zł.

W związku z otwarciem teatrów od 12.02 dla połowy publiczności szczęśliwcy będą mogli obejrzeć spektakl z widowni. Bilety zostały już wyprzedane i jedyna możliwość aby obejrzeć spektakl to transmisja na żywo.

„Napój miłosny” – reżyseria i obsada

Opera „Napój Miłosny” autorstwa Gaetana Donizettiego została wyreżyserowana przez Karolię Sofulak. Spektakl miał swoją premierę na deskach Opery Śląskiej w grudniu 2019 roku. Rolę Adiny kreuje utalentowana i wielokrotnie nagradzana Gabriela Gołaszewska, a w partii Nemorina usłyszymy dobrze znanego Andrzeja Lamperta. 

Historia miłości Adiny i Nemorina

Wersja reżyserska Karoliny Sofulak toczy się w hotelu, ponieważ, jak przyznała reżyserka, inspirowała się ona kinem Wesa Andersona. Adina jest szefową placówki, a zakochany Nemorino to skromny boy hotelowy. Chcąc zdobyć jej serce, Nemorino daje się zwieść obietnicom Doktora Dulcamary, który sprzedaje mu tajemniczy eliksir. Aby jednak wzbudzić uczucie, musi nie tylko zdobyć względy Adiny, ale także pokonać rywala, którym jest Belcore. Czy pomoże mu w tym towar zakupiony u Dulcamary? Wartka akcja, pełna komicznych sytuacji, zaprezentowana jest w przepięknej oprawie bel canto. Będzie hipnotyzująco – w przenośni iąŚ dosłownie.

To opera komiczna ze znakomitym librettem, z niezwykle porywającą i atrakcyjną muzyką. Będzie radośniej w przekazie, żywiołowo w muzyce. Oczywiście, opera bel canto dla śpiewaka to wyzwanie. Wspomnę tutaj tylko o legato, czyli rodzaju artykulacji, który wymaga od muzyka płynnego łączenia dźwięków, „przelewania” ich jeden w drugi, co całościowo ma stworzyć jedną piękną frazę. Sporo takich fragmentów w „Napoju”, na przykład słynna tenorowa aria „Una furtiva lagrima”. Mam nadzieję, że efekt będzie piorunujący, a Państwo będziecie dobrze się z nami bawić - podkreśla Andrzej Lampert, Nemorino.

Konkurs Opery Śląskiej - Napoję Cię Napojem Miłosnym

Wszyscy chętni mogą wziąć udział w konkursie Opery Śląskiej pod tytułem: „Napoję cię napojem miłosnym”. Szczegóły konkursy dostępne na fanpage’u Opery Śląskiej. Najlepsze propozycje zostaną nagrodzone biletami VIP na platformę vod.opera-slaska.pl oraz operowymi gadżetami. 


Źródło: Redakcja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również