Wiadomości z Orzesza

Walentynkowy protest mieszkańców Orzesza. Rynek będzie zablokowany!

  • Dodano: 2022-02-11 13:15, aktualizacja: 2022-02-11 14:18

W poniedziałek 14 lutego na Rynku w Orzeszu odbędzie się protest mieszkańców przeciwko liniom kolejowym CPK pod oficjalnym hasłem „Tak, dla Orzesza. Nie, dla CPK”. Mieszkańcy będą blokować ronda przy orzeskim rynku. Tego dnia kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Protest mieszkańców przeciwko liniom kolejowym CPK

Początek protestu w Orzeszu zaplanowano na godzinę 15:30. Uczestnicy ustawią się na Rynku w duże serce i ustawią banery. Przez organizatorów protestu zostanie wygłoszona przemowa. O godzinie 16:00 protestujący mieszkańcy rozpoczną tz.  Walentynkowy Spacer Wokół Rynku. Odbędzie się blokada rond przy orzeskim Rynku. Przez 1,5 godziny zablokowane będą ronda Powstańców Śląskich oraz Górnośląskie. Tego dnia kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

– Postaramy się, aby nasz wspólny głos był dobrze słyszany. W razie braku reakcji na nasze postulaty - zmianę planowanych tras poza obszar miejski Orzesza - planowane będą kolejne protesty/blokady na większą skalę. Nasze domy, nasze rodziny, nasza sprawa! – przekazuje Maciek Tychowski, organizator protestu.

Organizatorzy proszą uczestników o założenie kamizelek odblaskowych. Mile widziane będzie również wzięcie ze sobą transparentów, flag oraz gwizdków, wuwuzeli, bębenków itp. Uczestniczące w wydarzeniu dzieci otrzymają balony w kształcie serca. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci powinny mieć odblaski.

Protesty w związku z planami CPK odbywały się w już w wielu okolicznych miastach, w tym w Żorach, powiecie mikołowskim i Katowicach.

Walentynkowy protest mieszkańców Orzesza. Rynek będzie zablokowany!

Komentarze (3)    dodaj »

  • Franek

    Podziękujcie Jarkowi i panu Horale z PIS za ich wspaniałe plany. Jak protestować to pod ich domami.

  • Nie dla CPK

    Lokalne protesty na osobach władnych za przeprowadzenie inwestycji szybkich kolei nie zrobią żadnego wrażenia. Jeżeli protesty to w ich miastach, przed ich domami.

  • Iwona

    Jeżeli matka ziemi ma istnieć to trzeba coś robić.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również