Wiadomości z Orzesza

Wtorkowa akcja "Trzeźwość"

  • Dodano: 2024-01-02 12:30

Dziś rano policjanci mikołowskiej drogówki przeprowadzili działania "Trzeźwość". Patrole pojawiły się w kilku wybranych punktach powiatu, gdzie kontroli poddanych zostało łącznie 1127 osób.

W dwóch przypadkach: w Orzeszu i w Ornontowicach kierowcy byli nietrzeźwi

Akcja przeprowadzona została w godzinach 4.00 do 9.00. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pojawili się np., w Łaziskach Górnych na ulicy Jana Pawła II oraz przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Górnośląskiej a także w Orzeszu na skrzyżowaniu ulic Rybnickiej, Szkolnej i Wolności. Prowadzone działania ukierunkowane są na ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Możliwe do przewidzenia tragiczne konsekwencje bezmyślnego zachowania mogą dotknąć zarówno kierowców, ale także innych niewinnych osób poruszających się po drodze. 

W trakcie działań przeprowadzono 1127 badań trzeźwości. Dwóch kierujących, w Orzeszu i w Ornontowicach (35- i 43-latek) było pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało kolejno ponad 0,8 promila oraz 0,9 promila. Kierowcom zatrzymano prawo jazdy. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również