Wiadomości z Orzesza

Z samolotu prosto do aresztu. Policja zatrzymała poszukiwanego listem gończym

  • Dodano: 2021-04-02 07:45, aktualizacja: 2021-04-02 07:56

Poszukiwany przez mikołowskich kryminalnym mężczyzna trafił wreszcie do aresztu. 49-letni mieszkaniec Orzesza został zatrzymany zaraz po tym jak opuścił pokład samolotu lecącego z Amsterdamu. W związku z niealimentacją, pod koniec ubiegłego roku prokuratura wydała za nim list gończy.

W policyjnych kartotekach pojawiał się już od lat. Pierwsze poszukiwania 49-letniego obecnie orzeszanina miały miejsce w 2009 roku. Od samego początku mężczyzna miał na sumieniu przestępstwo niealimentacji. Początkowo czynności zmierzały do ustalenia jego adresu do korespondencji, z czasem jednak przerodziły się w daleko zakrojone, także poza granicami kraju, poszukiwania. W grudniu ubiegłego roku Prokuratura Rejonowa w Mikołowie wydała za nim list gończy.

Okazało się, że mężczyzna przebywał na terenie Niderlandów, gdzie tamtejsze władze wydały decyzję o jego wydaleniu z kraju. Dzięki doskonałej współpracy ze Strażą Graniczną wreszcie udało się zatrzymać 49-latka. 31 marca po godzinie 22:00 na lotnisku Kraków-Balice wylądował samolot z Amsterdamu. Wśród pasażerów był poszukiwany orzeszanin. Mężczyzna został osadzony w jednym z krakowskich aresztów.

Policjanci na bieżąco realizują czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu osób poszukiwanych. Działania prowadzone są przy ścisłej współpracy nie tylko między jednostkami Policji, ale również i innych, pozapolicyjnych podmiotów. Od początku roku kryminalnym z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie udało się namierzyć 9 poszukiwanych listem gończym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również