Wiadomości z Orzesza

Aranżacja restauracji - jaka powinna być?

  • Dodano: 2020-06-17 12:45

Dobrze przygotowane jedzenie najlepiej smakuje w pięknym wnętrzu. Z tego powodu w każdej dobrej restauracji menedżerowie dbają o wystrój. Dobór właściwej aranżacji restauracji zależy od wielu czynników – rodzaju kuchni, grupy docelowych klientów i oczywiście budżetu. Jak wygląda projektowanie restauracji?

Aranżacja restauracji „od zera”

Restauracje często są lokalami starannie zaaranżowanymi według indywidualnego projektu. Szczególnie istotne jest zadbanie o wystrój restauracji w zabytkowym budynku, a miejsca urządzone w loftach cieszą się ogromną popularnością, zwłaszcza, gdy podczas projektowania restauracji uwzględni się zabytkowe elementy. Zdarza się, że nowa restauracja, jeszcze zanim wyrobi sobie dobrą opinię wśród klientów, przyciąga ich właśnie ciekawym wystrojem.

Aranżacja kawiarni

Zarówno w restauracjach, jak i kawiarniach ważne jest odpowiednie rozmieszczenie stolików. Jeżeli lokal cieszy się popularnością, można ulec pokusie zagęszczenia miejsc – trzeba jednak uważać, by nie były zbyt blisko siebie, ponieważ większość osób lubi mieć nieco prywatności podczas spotkania przy kawie. Dlatego zdarza się, że początkowo niewielkie kawiarenki przenoszą się do większych lokali, by pogodzić potrzebę przyjęcia większej ilości klientów z zapewnieniem im przyjemnego miejsca na spotkanie. Warto wtedy zatrudnić projektanta, który zadba o optymalną aranżację kawiarni i dobierze wyposażenie i oświetlenie. Jednym z nich jest https://mg-design.pl/kawiarnie-i-restauracje/. Przed podjęciem współpracy warto zapoznać się z portfolio i sprawdzić, czy podobają nam się projekty danego dekoratora.

Jak wygląda projektowanie restauracji i kawiarni?

Dobra współpraca zaczyna się od rozmowy z projektantem i określeniem oczekiwań wobec wyglądu przyszłego lokalu. Warto rozejrzeć się wcześniej po istniejących, podobnych restauracjach lub kawiarniach i poszukać inspiracji. Nie chodzi oczywiście o to, by bezpośrednio kopiować rozwiązania – jednak gdy pokażemy projektantowi, co konkretnie nam się podoba, będzie mieć ułatwioną pracę i możemy liczyć na lepszy końcowy efekt.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.