Wiadomości z Orzesza

Berlin pęka w szwach od studentów zza granicy!

  • Dodano: 2018-05-25 11:45

Berlin – miasto, które kłóci się z innymi wielkimi stolicami Europy o miano najważniejszego ośrodka kulturalnego, artystycznego, naukowego oraz oczywiście – akademickiego! To tutaj przybywa się poszerzać horyzonty, zdobywać wykształcenie i kontynuować edukację oraz karierę naukową.

Szukasz pierwszej pracy w Niemczech i chcesz przetłumaczyć swoje CV na niemiecki? Skorzystaj z pomocy tłumacza - Supertlumacz.com.pl – tłumaczenia na język niemiecki.

Wielowymiarowość tego miasta, jego złożona i burzliwa historia przyciąga wszystkich, którzy lubują się w odkrywaniu tego, co niezwykłe, nieoczywiste i przesycone swoistym kontrastem, jaki można pokochać, ale też przestać tolerować.

Jeśli jednak pragniesz życia, które przyniesie Ci dużo przygód, satysfakcji i poszukujesz nowych wyzwań, warto przemyśleć studia w Berlinie, ponieważ mogą odmienić całą ścieżkę dotychczasowej edukacji i zagwarantować świetlaną przyszłość.

Studenckie życie

Nie będzie w tym żadnego przekłamania, jeśli uznamy, że to w Berlinie można poznać prawdziwie studenckie życie.

Artystyczne kafejki, kluby dla młodzieży, kreatywne festiwale oraz wyjątkowe kawiarnie lub puby – to tylko niektóre z miejsc, jakie przyciągają spragnionych zabawy młodych, kreatywnych, inspirujących ludzi.

Tutaj naprawdę można się doskonale bawić w atmosferze artystycznej bohemy, blisko najmodniejszych światowych trendów.

Szeroki program studiów i liczny wybór uczelni

Berlin jest bardzo otwarty na kreatywnych i łaknących wiedzę studentów. Niemieckie uczelnie oferują możliwość studiowania w różnych dyscyplinach, niezależnie od dziedziny wiedzy, jaką wybieramy. Odkrywanie swojej pasji może się odbywać łatwo i niezwykle atrakcyjnie.

Ambitni mogą liczyć na kontynuowanie edukacji w jednej z najstarszych uczelni w Europie, która słynie ze swojego prestiżu.

To Uniwersytet Humboldta założony w 1810 roku.

Jest to z pewnością najpełniejsze uosobienie humanistycznego ideału edukacyjnego.

Prawdziwym wolnomyślicielom poleca się Wolny Uniwersytet (FU) na przedmieściach Berlina w Dahlem. FU słynie nie tylko z nośnego hasła, jakim jest „wolność, sprawiedliwość i prawda”, ale także z przepysznej organicznej kawy, "Café Kauderwelsch”, jaka serwowana jest w jego budynku.

Nie sposób nie wspomnieć też o wyjątkowej uczelni medycznej w Berlinie, a więc Charité, która każdego roku wypuszcza nowych laureatów nagrody Nobla. To zarazem największy szpital uniwersytecki w Europie, gdzie studiują po prostu geniusze.

Granty i stypendia dla obcokrajowców

Cudzoziemcy są zawsze mile widziani w Berlinie tym bardziej, jeśli mają do zaoferowaniu temu miastu swoje talenty i wiedzę, jaką chcą poszerzać.

Można tu skorzystać z bardzo szerokiej oferty stypendiów i grantów, ale także z wymiany pomiędzy studentami (DAAD, the German Academic Exchange Service).

Każdego roku o studiowanie w tej pięknej, niemieckiej stolicy ubiegają się tysiące młodych ludzi z całego świata i wielu z nich naprawdę udaje się spełnić to, wydawać by się mogło, niedoścignione marzenie.

A co z językiem?

Język niemiecki jest dziś w Polsce bardzo powszechnie nauczany, więc nie powinien stanowić przeszkody do emigracji, aczkolwiek nie jest konieczny.

Angielski to kolejny z języków wykładowych na wielu berlińskich uczelniach i z pewnością na początek wystarczy. W trakcie edukacji trzeba się zaś będzie pokusić o intensywne przyswojenie niemieckiego, ale to już przychodzi niemal samo, kiedy zostaje nam dana szansa obcowania z nim na każdym kroku.

Przed wyjazdem na studia trzeba oczywiście skompletować dokumenty, które muszą być tłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Będzie to profesjonalne tłumaczenie, więc koniecznie wykonane w jednym z dobrych biur tłumaczeniowych. To już jednak tylko formalność, jeśli poważnie myślimy o studiowaniu w Berlinie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.