Wiadomości z Orzesza

Bieżnia - najpopularniejszy sprzęt do ćwiczeń!

  • Dodano: 2019-10-21 12:30

Wszyscy miłośnicy siłowni doskonale wiedzą, że bieżnia cieszy się największą popularnością ze wszystkich sprzętów. Z reguły na sali jest ich wiele, a można mieć problem z dostaniem się na jedną z nich. Wszystko dlatego, że to doskonały sprzęt dla każdej osoby dbającej o formę. Idealnie sprawdzi się wśród początkujących, jak i zaawansowanych amatorów aktywności fizycznej. Co jednak warto wiedzieć na temat bieżni?

Dlaczego warto korzystać z bieżni mechanicznej?

Bieżnia mechaniczna ma wielu zwolenników! Jednak nadal są osoby, które zastanawiają się, po co z niej skorzystać. W końcu biegać można wszędzie i nie trzeba mieć do tego odpowiedniego sprzętu. Jednak nie zapominajmy, że nie wszyscy mogą trenować na zewnątrz w każdych warunkach. Natomiast bieżnia sprawia, że nie trzeba przerywać aktywności fizycznej, a można ją kupić na specialfitness.pl

Co jeszcze sprawia, że warto z niej korzystać? Przede wszystkim nie mamy wpływu na ukształtowanie terenu i musimy się do niego dopasować. Tymczasem w przypadku bieżni jest zupełnie inaczej. Jeżeli potrzebujemy w danej chwili biec pod górę, wystarczy tylko ustawić odpowiedni program. W dodatku pomoże nam utrzymać stałe tempo, co nie zawsze udaje się w naturalnych warunkach. Bieżnia ułatwia też łączenie treningu biegowe z siłowym. Jeżeli ćwiczymy na siłowni lub w domu, to po zakończonym biegu wszystkie akcesoria mamy pod ręką. 

Czy bieganie na bieżni jest bezpieczne?

Mnóstwo osób rezygnuje z treningu na bieżni, ponieważ uważa, że nie jest ona bezpieczna. Przez wiele lat panowało przekonanie, że obciąża ona stawy i wpływa negatywnie na stan ćwiczących. Jednak nie ma żadnych badań, które potwierdzają te tezy. W dodatku na bieżni często trenują najlepsi zawodnicy w Polsce i na świecie. Przygotowuje się też wiele planów treningowych, które uwzględniają ten sprzęt treningowy. Oczywiście również w czasie biegania można złapać kontuzję. Jednak najczęściej dzieje się tak z winy osoby trenującej. Nie wolno zapominać, że z bieżni trzeba korzystać w odpowiedni sposób, a przede wejściem na nią warto przeprowadzić rozgrzewkę. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo korzystania z niej. Należy też mieć na uwadze nasze możliwości i nie przesadzać z ćwiczeniami, szczególnie na początku naszej przygody ze sportem. 

Jakie ćwiczenia urozmaicą trening na bieżni?

Panuje również powszechne przekonanie, że trening na bieżni jest bardzo nudny. W końcu samo bieganie nie jest zbyt ciekawe! Jednak są pewne sposoby, które sprawiają, że trening na bieżni staje się zdecydowanie ciekawszy. Oto kilka takich ćwiczeń:
• Wielozadaniowość – trening na bieżni bardzo łatwo połączyć z innymi aktywnościami. Można zmniejszyć prędkość, wziąć w ręce hantle i w tym samym czasie trenować też ramiona. 
• Biegi interwałowe połączone z przysiadami i wyskokami – wystarczy biegi podzielić na kilka serii, a pomiędzy nimi dołączyć inne ćwiczenia. Trzeba tylko pamiętać, że na początku czekają nas olbrzymie zakwasy, ale naprawdę warto trochę pocierpieć.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.