Wiadomości z Orzesza

Buty medyczne - nie tylko dla lekarzy

  • Dodano: 2019-12-23 12:15

Jeżeli coś ma w nazwie słowo „medyczne”, to często myślimy, że jest to przeznaczone albo dla lekarzy, albo dla pacjentów lub rekonwalescentów. Prawdopodobnie dlatego wiele osób sądzi, że obuwie medyczne ma zastosowanie właśnie w tych przypadkach. I choć prawdą jest, że obuwie medyczne jest chętnie noszone przez lekarzy lub pielęgniarki, może okazać się dobrym wyborem także dla innych osób.

Czym są buty medyczne?

Buty medyczne to najczęściej chodaki, tenisówki lub klapki wykonane w taki sposób, by zapewnić jak najlepszą pozycję stopy i wentylację. Są one zaprojektowane z myślą o osobach spędzających dużo czasu w pozycji stojącej, jednak głównie w pomieszczeniach zamkniętych – dlatego nie są najlepszym obuwiem do chodzenia po ulicach. Wielu osobom, które pracują w ten sposób – nie tylko lekarzom, ale także fryzjerom, kucharzom czy pracownikom szkół mogą zapewnić znacznie większy komfort, niż inne rodzaje obuwia.

Najważniejsze czynniki stanowiące o jakości butów medycznych to profil wkładki i materiał, z jakiego zostały wyprodukowane. Prozdrowotną wkładkę stosowaną w takich butach często nazywa się ortopedyczną, jednak jej głównym zadaniem nie jest korygowanie istniejących wad, a zapobieganie im. Dzięki temu niweluje się zmęczenie, poprawia się komfort pracy, a przede wszystkim – zmniejsza się ryzyko powstania wad postawy.

Surowce stosowane w produkcji butów ortopedycznych to najczęściej naturalne materiały, takie jak bawełna i skóra, a podeszwy wytwarzane są z drewna lub gumy albo kauczuku. Są to materiały łatwe w czyszczeniu i zapewniające dobrą wentylację, a więc stwarzające mniej korzystne warunki dla rozwoju bakterii i grzybów, niż syntetyczne.

W jakiej pracy sprawdzą się buty medyczne?

O zaopatrzeniu się w buty medyczne powinien pomyśleć każdy, kto większość czasu w pracy spędza na stojąco – a więc lekarze, fryzjerzy, kucharze czy opiekunowie szkolni i przedszkolni. Można je znaleźć na przykład tu: https://pantofelek-sklep.pl/pl/c/Obuwie-medyczne/2178493. Ze względu na dużą ilość kolorów i typów – od chodaków po tenisówki – można je dobrać tak, by nie tylko spełniały funkcję prozdrowotną, ale także stylowo wyglądały.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.