Wiadomości z Orzesza

Czy profesjonalne sprzątanie po zgonie w Orzeszu wymaga ozonowania?

 • Dodano: 2022-12-21 11:45

Śmierć w mieszkaniu to zaskoczenie, ale nie należy panikować. Po załatwieniu spraw formalnych, możesz łatwo uzyskać wsparcie zlecając sprzątanie mieszkań po zmarłych specjalistycznej firmie sprzątającej. Usługi sprzątanizwykle można zlecić przez całą dobę, a technicy sprzątania miejsc śmierci wykonują ozonowanie pomieszczeń po zgonie. Czy profesjonalne ozonowanie pomieszczeń po zgonie jest niezbędnym krokiem w dezynfekcji funeralnej?

Na czym polega profesjonalne sprzątanie mieszkania po zmarłym?

Proces sprzątania mieszkania po zmarłym to niełatwe zadanie. Zwykle obejmuje kilka etapów takich jak:

 • Usuwanie płynów ustrojowych z podłóg po zmarłym;
 • Czyszczenie krwi po zaawansowanym stanie rozkładu ciała;
 • Dezynfekcja mieszkania przez specjalistyczny sprzęt i środki biobójcze z chlorem;
 • Ozonowanie pomieszczenia po zwłokach;
 • Pełne przygotowanie mieszkania do ponownego zamieszkania;
 • Sprzątanie na klatce schodowej po zwłokach;
 • Usługę dezynfekcji przez zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru.

Jakie zalety ma ozonowanie pomieszczeń po zgonie?

Ozonowanie mieszkania ma wiele zalet jak ta, że ozon doskonale neutralizuje bakterie, trupie jady i wirusy po zgonie w domu. Dzięki temu sprzątanie po zgonach przebiega z najwyższą skutecznością. 

Dezynfekcja pomieszczeń i zabieg czyszczenia śladów krwi pozwala w krótkim czasie usunąć skażenie biobójcze, a konieczne pozostaje tylko wywóz do utylizacji starych mebli i rzeczy skażonych po zwłokach. Ozonowanie uznawane jest za jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji i dezodoryzacji dostępną na rynku. Od lat zyskuje uznanie wielu znawców dezynfekcji funeralnej. 

Ozonowanie mieszkania bez tajemnic. Wszystko na temat neutralizacji trupich jadów

Ozonowanie pomieszczeń wykorzystuje przemysłowe generatory ozonu o różnej mocy od 40 ppm do 240 ppm. Ten zabieg nie tylko skutecznie oczyszcza powietrze z patogenów, ale i dobrze neutralizuje nieprzyjemne zapachy. 

Ozon neutralizuje nie tylko sam zapach, ale i unieszkodliwia jego źródło, czyli bakterie, wirusy, a także toksyczne gazy i trupi jad. Ozon sprawdza się także jako sposób na szkodniki zamieszkałe w mieszkaniu po trupie. Mogą to być wszy i muchy plujki. Zdarza się także świerzb i czerwie. Na takie szkodniki najlepiej wezwać dezynfekcję świadczoną przez firmę sprzątającą po zwłokach. 

Jak przebiega skuteczna dezynfekcja mieszkania po zgonach w Orzeszu?

Usługi dezynfekcji pomieszczeń powinny charakteryzować się skutecznością działania. Profesjonalne firmy sprzątające świadczą także certyfikowane usługi, jak firma Kastelnik, która po dezynfekcji mieszkania wystawia certyfikat dezynfekcji i sprzątania po zwłokach. Taki dokument często przydaje się w przypadku chęci sprzedaży mieszkania.

Skuteczna dezynfekcja po zgonach to przede wszystkim skuteczna chemia i środki na bazie biobójczych substancji jak nadtlenek wodoru i chlor oraz aldehydy i fenol. Usuwanie krwi i płynów biologicznych powinno się odbyć w pierwszej kolejności na miejscu zgonu. Dezynfekcję następnie stanowi wstępne odkażanie mieszkań ręcznymi metodami neutralizacji patogenów.

Następny etap to ozonowanie pomieszczeń i zamgławianie suchą mgłą oraz mikrodyfuzja. Metody dezynfekcji dobieramy do konkretnych okoliczności śmierci i wielkości mieszkań. Technicy wywożą też skażone wyposażenie do utylizacji w termicznej spalarni To bezpieczna i skuteczny sposób na pozbycie się rzeczy po zmarłym. 

Odkażanie mieszkań po zmarłych. Dlaczego jest tak ważne?

Dezynfekcja mieszkania po zgonie to kluczowa kwestia bezpieczeństwa, jaką należy wziąć pod uwagę podczas doprowadzania mieszkania do porządku. Sprzątanie po zmarłych zawsze powinno uwzględniać dokładne czyszczenie powierzchni z płynów ustrojowych i krwi. Ważne jest też ozonowanie na nieprzyjemny zapach i skuteczne przygotowanie mieszkania do ponownego użytku. 

Do skutecznej dezynfekcji po zwłokach potrzebne są odpowiednie środki biobójcze z atestem. Tylko takie preparaty powinny stosować firmy sprzątające po zmarłych. Prawidłowo wykonana dezynfekcja mieszkania po zmarłym to przede wszystkim bezpieczeństwo jego domowników. Zabieg usunięcia nieprzyjemnego zapachu także powinno zostać wykonane przez specjalistów, by przyniosło pozytywny rezultat. 

Nieodpowiednie techniki czyszczenia po zwłokach

Niedoczyszczone ślady krwi lub szczątki ludzkie na podłogach to efekt niedokładnej pracy bez odpowiednich narzędzi. Zdecydowanie to przemysłowe generatory ozonu stanowią podstawowe wyposażenie każdego technika sprzątania po zgonach.

Amatorzy też nie wiedzą jak prawidłowo dawkować środki biobójcze i jak się posługiwać narzędziami do dezynfekcji jak miernik stężenia ozonu albo pistolet do dezynfekcji elektrostatycznej. Technicy, którzy nie znają zasad prawidłowego odkażania miejsc śmierci, mogą też wyrzucać skażone odpady w niedozwolonych miejscach. 

Gdzie zamówić usługę usunięcia nieprzyjemnego zapachu po zwłokach?

Szeroki zakres usług sprzątania po zgonach w Orzeszu świadczy firma sprzątająca Kastelnik. Usługi obejmują czyszczenie śladów krwi i płynów ustrojowych, w tym także suchym lodem i chemią biobójczą. Usługi sprzątania mieszkań po zwłokach obejmują usługi:

 • Sprzątanie po zgonach w wyniku śmierci naturalnej;
 • Usługa sprzątania podłóg z krwi i wydzielin pośmiertnych;
 • Mycie krwi suchym lodem i środkami biobójczymi;
 • Usługi dezynfekcji pomieszczeń;
 • Usuwanie nieprzyjemnych zapachów po zwłokach;
  Sprzątanie po zmarłych w mieszkaniach i zakładach pracy, a także usługi dezynfekcji po samobójstwach.

Przed rozpoczęciem prac proponujemy bezpłatne oględziny, a na tej podstawie wystawiamy bezpłatną wycenę naszych usług. Zamów usługę profesjonalnej firmy Kastelnik sprzątanie po zmarłym w Orzeszu. Warto wybrać jakość usług na najwyższym poziomie podpartą certyfikatami i szerokim zakresem usług. To gwarancja jakości świadczonych usług i profesjonalizmu w zakresie eliminacji trupich jadów. 

Technicy sprzątania miejsc śmierci z firmy Kastelnik zawsze uzupełniają sprzątanie po zgonach o ozonowanie. Na życzenie klienta Kastelnik wystawia kartę odpadu po utylizacji mienia oraz certyfikat dekontaminacji po odkażaniu patogenów z miejsca zgonu.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.