Wiadomości z Orzesza

Czy warto udać się na terapię uzależnień?

  • Dodano: 2023-01-13 08:15, aktualizacja: 2023-01-13 08:19

Uzależnień jest naprawdę bardzo dużo. Nie da się ukryć, że w obecnych czasach można w zasadzie uzależnić się od wszystkiego. Coś w tym jest. Wydaje się jednak, że obecnie mamy do czynienia z wieloma osobami, które są uzależnione od alkoholu. Właśnie na tym uzależnieniu chcielibyśmy się skupić. Jak z nim walczyć? Jak wygląda leczenie alkoholizmu? Spróbujemy na te pytania sobie odpowiedzieć.

Sam nie dasz rady

Czy to leczenie uzależnień innego typu, czy też leczenie alkoholizmu jest bardzo wymagające. Jest to długi proces. Jakby nie było, trzeba przejść przez kilka etapów. Każdy z nich jest ważny. Każda osoba uzależniona powinna zrozumieć dwie kwestie. Pierwsza kwestia to samo zrozumienie problemu, a więc powiedzenie sobie prosto w oczy, że mamy problem z uzależnieniem od alkoholu. Wielu ekspertów uznaje to już za pierwszy bardzo ważny krok. O czym osoby uzależnione powinny jeszcze wiedzieć? Powinny zrozumieć, że sami sobie nie dadzą rady ze swoim problemem. Konieczne będzie profesjonalne leczenie, a więc terapia uzależnień. Takową terapię prowadzi ośrodek terapii. To właśnie do niego należy się zgłosić, gdy ma się tego typu problem.

Wybór ośrodka

Zrozumienie tych dwóch powyższych kwestii jest niesamowicie ważne. Można powiedzieć, że jest to już połowa sukcesu. Później trzeba się już skupić na tym, aby wybrać odpowiedni ośrodek leczenia, jak na przykład Ośrodek Terapii Uzależnień Słoneczna. W dobrym ośrodku pomogą nawet osobom znajdującym się na bardzo poważnym stadium swojego uzależnienia. Coś w tym jest.

Niestety nie każdy ośrodek terapii jest dobry. Na rynku funkcjonują rzeczywiście dobre ośrodki, ale spotkać się można także z takimi, które nie do końca są polecane. Oczywiście każda uzależniona osoba chce zrobić co w jej mocy, aby natrafić na ośrodek z prawdziwego zdarzenia, w którym podchodzi się do wszystkiego w sposób profesjonalny, nie ocenia się i każdego z pacjentów traktuje się mocno indywidualnie. Jest to klucz do sukcesu. Terapeuci pracujący w dobrym ośrodku muszą być empatyczni. Nie mogą działać według danego schematu. Nie u każdego uzależnionego sprawdza się dana terapia.

W ośrodkach terapii uzależnień prowadzi się różnego rodzaju terapie. Są to nie tylko terapie indywidualne, ale także terapie grupowe. U jednych uzależnionych sprawdzają się te indywidualne, ale inni lepiej się odnajdują, opowiadając o swoim problemie innym. Każda osoba jest inna i najlepiej powinni o tym wiedzieć doświadczeni terapeuci.

Na całe szczęście w Polsce terapeutów dobrych nie brakuje. Osoby uzależnione powinny zrobić co w ich mocy, aby wyjść ze swojego uzależnienia. Skoro gotowe rozwiązania są dosłownie na wyciągnięcie ręki, to dlaczego nie dać sobie drugiej szansy. Byłaby to totalna głupota, prawda?

Oczywiście podczas terapii napotyka się na różne problemy, kłopoty i przeciwności, ale grunt to się nie poddawać. Chyba nie ma niczego gorszego od tego, aby tak po prostu się poddać. Uzależnić można się szybko, ale wyjście z uzależnienia zajmuje niekiedy naprawdę dużo czasu.

Ośrodek Terapii Uzależnień "Słoneczna"

https://osrodek-terapii.com/

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.