Wiadomości z Orzesza

Jaką kabinę prysznicową wybrać

  • Dodano: 2021-04-19 10:00

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej do łazienki jest jedną z kluczowych spraw, gdyż stanowi ona istotny element aranżacji a jej funkcjonalność ma znaczenie dla łatwości i przyjemności brania pryszniców. Wcześniej jednak należy sobie odpowiedzieć na pytanie co będzie lepsze, wanna czy prysznic. W tym wypadku wszystko zależy od łazienki i osobistych preferencji, więc pozwól, że w tym artykule pominiemy ten temat i skupimy się na samych kabinach prysznicowych.

Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Takie pytanie zadaje wiele osób przeprowadzających remont swojej łazienki. Podstawowym czynnikiem determinującym zakup konkretnej kabiny prysznicowej jest jej wielkość. To jaki rozmiar wybierzemy w głównej mierze zależy od wielkości łazienki za standardowe rozmiary kabin uznaje się te w granicach 90x90 cm, ale oferta producentów dalece wykracza poza tą jedną rozmiarówkę. Do jednych z mniejszych należą kabiny 70x70, które sprawdzają się w małych łazienkach, ale w przypadku większych osób mogą powodować dyskomfort związany z niewielką przestrzenią, jeżeli jest taka możliwość polecamy wybierać kabiny o nieco większych wymiarach. Również osoby starsze lepiej będą sobie radzi w kabinach zapewniających większą swobodę ruchu.

Jednak nikt nie zmusza nas do wybierania kabin symetrycznych, dużą popularnością cieszą się kabiny asymetryczne. Gdy już dokonamy wyboru odnośnie wielkości kabiny następuje decyzja, o miejscu, w którym kabina zostanie zamontowana, chociaż oba aspekty się raczej pokrywają. Najczęściej staramy wykorzystać się wnęki o raz miejsca narożne, dlatego największą popularnością cieszą się kabiny narożne o regularnych kształtach kwadraty lub prostokąta, ewentualnie w kształcie wycinka koła, gdzie dwie krawędzie są prostopadłe, a trzecią ścianę tworzy ćwiartka koła. W przypadku kabin wnękowych, ich koszt jest najmniejszy a można osiągnąć bardzo fajny efekt, ale to propozycja do specyficznych pomieszczeń. W przypadku dużych łazienek pole do popisu jest większe, możemy wybierać zarówno z większych rozmiarów jak i bardziej niecodziennych kształtów np. w pełni okrągłych kabin.

Kabina prysznicowa 75x75

Wśród całej oferty kabin prysznicowych ciekawą propozycją do małych łazienek wydaje się kabina prysznicowa 75x75 Radaway Evo o wysokości 200cm. Do jej produkcji wykonano najlepsze materiały, a sama marka Radaway jest synonimem solidności. Tak jak wspomnieliśmy przed chwilą kabina 75x75 nie jest propozycją dla wszystkich. Jeżeli masz problemy związane z ruchomością kabina może się dla Ciebie okazać trochę za mała. Jest to uwaga również skierowana do rodzin wielopokoleniowych, gdzie trzeba pomyśleć o komforcie osób starszych.

Kabina prysznicowa 75x75 zajmie mało miejsca w łazience, stwarzając przestrzeń dla innych aranżacyjnych rozwiązań. Kabiny o wymiarach 75x75 również przyjmują różne warianty. Wśród ciekawych propozycji znajdziemy kabinę trójścienną, która posiada drzwi o szerokości 80cm oraz stałe ścianki 75 cm. Co prawda nie jest to plan kwadratu, ale producenci określając te kabiny używają właśnie oznaczenia 75x75.

Powstaje kolejne pytanie, a mianowicie jakiego producenta najlepiej wybrać. Na szczęście tych na rynku jest sporo, a co najmniej kilku trzyma poziom. Jednym z nich jest wspomniana polska marka Radaway, która produkuje wyposażenie do łazienek w szczególności skupiając się na kabinach prysznicowych. Produkty Radaway dostępne są również na rynkach zagranicznych co pokazuje, że sukces tej firmy jest faktyczny. Niemniej, nie można zapominać np. o Besco, również polskiej firmie, która w swojej ofercie posiada wanny i kabiny prysznicowe.

Sklep Plytkilazienki.pl

Niezależnie na jakiego producenta się zdecydujesz i jakich rozmiarów kabin prysznicowych szukasz, znajdziesz je w sklepie Plytkilazienki.pl. Jest to miejsce, w którym w atrakcyjnych cenach można wyposażyć całą łazienkę. W sklepie znajdziesz produkty dedykowane małym i dużym łazienkom. Szeroki wybór kabin prysznicowych od standardowych po zyskujące na popularności Walk-In sprawia, że możliwa jest każda aranżacja łazienki. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.