Wiadomości z Orzesza

Jakie auto do 100 tysięcy?

  • Dodano: 2021-03-16 11:45, aktualizacja: 2021-04-16 11:35

Zakup samochodu nigdy nie jest łatwą sprawą, a wpływ na ostateczną decyzję zakupową ma wiele czynników. Do najważniejszych elementów, na które zwraca się uwagę należą: cena w tym koszty eksploatacji, bezpieczeństwo, funkcjonalność oraz komfort panujący w kabinie. W początkowej fazie kierują nami emocje, ale gdy w grę wchodzą pieniądze, szybko zaczynamy kalkulować, które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze. Wybieramy listę aut, które są w kręgu naszego zainteresowania i stopniowo eliminujemy z niej najmniej atrakcyjne propozycje. W tym artykule chcemy przedstawić Ci kilka modeli marki Ford, które w podstawowej wersji nie przekraczają ceny 100 tysięcy złotych.

Ford Focus

Jeżeli powiesz, że nigdy nie słyszałeś nazwy Ford Focus, to Ci nie uwierzę. Samochód istnieje na rynku od roku 1998 i w tym czasie stało się autem globalnym. Obecnie produkowana jest czwarta generacja tego auta, która została opracowana przez europejski oddział co poskutkowało stworzeniem nowej konstrukcji o stylu charakterystycznym dla nowych modeli aut produkowanych przez Forda. Elementem charakterystycznym auta jest duży ekran dotykowy znajdujący się pośrodku konsoli centralnej.

Naszpikowany nowymi technologiami Ford Focus pozwala poczuć, że technologia wkroczyła na dobre do motoryzacji i wszystko zmierza ku większej elektryfikacji. Omawiany model występuje w wielu nadwoziach oraz wersjach wyposażenia. Już w podstawowej wersji wyposażenia możesz liczyć na auto wyposażone w technologie zwiększające bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.

Ford Puma

Drugim autem oferowanym przez Forda łapiącym się do konwencji artykułu, czyli samochodu kosztującego mniej niż 100 tys. złotych jest Ford Puma. Niewielkie auto o wielkim charakterze, idealne do pokonywania kolejnych kilometrów w mieście i na trasach w komfortowych warunkach. Samochód posiada bardzo charakterystyczną, sportową i muskularną sylwetkę. Ford Puma to Crossover, który pomimo rozmiarów miejskiego auta posiada pojemny bagażnik oraz wystarczająco dużo przestrzeni na nogi dla pasażerów zasiadających z tyłu. Samochód chwalony jest również za stylizację wnętrza.

Podobnie jak w autach marki Focus tak i tu znajdziemy szereg nowoczesnych technologii wpływających na odczucia z jazdy. Bezpieczeństwo podczas podróży zapewnia system Ford Co-Pilot 360 będący zbiorem wielu technologii wspomagających swoje działanie. Dzięki technologiom marki Ford samochód wspomaga omijanie przeszkód i monitoruje okolicę auta informując o ewentualnych zagrożeniach.

Ford Fiesta

Ford Fiesta to najtańsza z dzisiaj omawianych propozycji, w podstawowej wersji w cenie katalogowej jest możliwa do kupienia w bardzo atrakcyjnej cenie. Jakim samochodem jest Ford Fiesta? Jest to małe i zwinne auto, z którym nie musisz się bać o brak miejsca na parkingu. Fiesta należy do aut ekonomicznych, które zapewniają dynamiczną jazdę. Nawet w najtańszym samochodzie amerykańskiego koncernu wykorzystano szereg technologii wpływających na bezpieczeństwo. Wypada tylko się cieszyć, że Ford dba o nasze zdrowie i życie, bez względu na cenę. No dobrze, ale samochód powinien jeszcze być komfortowy czy w takiej cenie można mieć auto wygodne? Oczywiście, że tak Ford Fiesta pozwala cieszyć się jazdą i relaksować podczas prowadzenia auta.

Ford EcoSport

Na zakończenie tej, krótkiej listy powiemy Ci o Fordzie EcoSport będącym miejskim SUV’em. Czy połączenie słów „miejski” i „SUV” ma uzasadnienie? Coraz częściej widzimy SUV’y w polskich i europejskich miastach, pierwotna rola tego typu aut już dawno przeszła ewolucję. Dzisiaj samochody typu SUV doskonale odnajdują się na wąskich ulicach i długich trasach. EcoSport łączy w sobie zalety auta miejskiego (zwinność, niewielkie spalanie) i SUV’a (duża przestrzeń i wysoka pozycja za kierownicą).

Auto wykorzystuje system sterowania głosem Ford SYNC 3 pozwalający zarządzać systemami multimedialnymi w aucie. Wygodne podgrzewane fotele, dobre materiały i wyciszona kabina pozwalają cieszyć się jazdą.

Jak widzisz Ford posiada w swojej ofercie wiele aut godnych uwagi. Niezależnie na jaki się zdecydujesz, możesz uzyskać o nim więcej informacji na stronie Autoryzowanego Dealera Ford Auto-Boss. Firma prowadzi Salon i Serwis skupiając swoje działania na rejonie Śląska. Wielu klientów ze śląskich miast jak Mikołów, Katowice, Chorzów czy Bytom korzysta z pomocy fachowców pracujących w Auto-Boss i powierza im doradztwo przy zakupie auta marki Ford.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.