Wiadomości z Orzesza

Kwiaty to zawsze dobry prezent dla dziewczyny

  • Dodano: 2016-10-28 13:45

Na urodziny. W ramach przeprosin, czy w podziękowaniu, na poprawę humoru. I przede wszystkim: bez okazji, by po prostu wyrazić swoją miłość  – prawdopodobnie nie ma na świecie kobiety, która nie lubi dostawać kwiatów w prezencie. To romantyczny gest, któremu trudno się oprzeć. Nie mniej, może powodować wiele pytań. Jakie kwiaty kupić dziewczynie? W jakim kolorze? Ile? Nie improwizuj, przeczytaj ten poradnik.

Jak wybrać kwiaty?

Chociaż już coraz mniej osób zwraca uwagę na to, co niesie za sobą symbolika kwiatów, tak podstawy warto znać. Nie trzeba być florystą czy mistrzem ikebany by wiedzieć, że chryzantemy to nienajlepszy wybór dla ukochanej kobiety z okazji rocznicy związku. Utarło się bowiem, że to kwiat cmentarny.

Bezpiecznym wyborem będą fiołki, chabry, róże, niezapominajki i tulipany. Niezmiennie, od dekad, wyrażają skromność, lojalność, miłość czy czułość. Frezje uchodzą za zaproszenie do flirtu, konwalia jest symbolem delikatności.

Jednak przede wszystkim warto się kierować tym, co lubi ukochana. Jeśli uwielbia stokrotki lub polne kwiatki, to taki wybór będzie zdecydowanie najlepszy. Jeśli natomiast woli słoneczniki to właśnie z tych ucieszy się najbardziej. Zastanów się dobrze – jeśli znacie się już długo to na pewno nie raz mówiła, jakie lubi kwiaty. Jeśli nie, to zapytaj o to kiedyś w swobodnej rozmowie.

Ile kwiatów w bukiecie?

Z reguły dobrym wyborem są liczby nieparzyste. Tu nie ma jednak drugiego dna, a jedynie względy estetyczne – takie kompozycje bowiem po prostu ładniej wyglądają. Odstępstwem od reguły są symbole jak np. osiem chabrów na ósmą rocznicę ślubu czy 28 róż na 28 urodziny.

Dobrze jest jednak pamiętać, że duże bukiety kwiatów warto zarezerwować na ważne okoliczności. Jeśli ma to być prezent bez okazji, to wystarczy jeden kwiatek. Taki gest powinien sprawić jej radość.

Jak wręczyć kwiaty?

Jeśli wręczasz osobiście to pamiętaj – ściągnij przedtem papier lub inną folię. Kwiaty powinno się wręczać łodygami w dół.

W dobrym guście jest także wysłanie posłańca z bukietem i bilecikiem, czyli usługa jaką oferuje kurier kwiatowy. To w dawnych czasach, zwłaszcza elit, było na porządku dziennym. Posłańcy wysyłani byli wcześnie rano, by wybranka serca jak najwcześniej mogła cieszyć się z prezentu. Co więcej, kurier kwiatowy u drzwi przed południem zapowiadał… pojawienie się ukochanego wieczorem. Bardziej zamożni wysyłali wybrankom kwiaty nawet codziennie, aż do dnia zaślubin. Obowiązkowo musiały to być kwiaty białe, symbolizujące czystość i dobre zamiary. Z upływem czasu zapanowała jednak większa zgoda społeczna na wysyłanie kwiatów mocno czerwonych, symbolizujących pożądanie.

Nowoczesny posłaniec

Dziś nieco zapomniano o tym zwyczaju. Pewne jest jednak, że to robi wrażenie na kobietach. Bukiet, który przyniesie kurier kwiatowy do domu lub pracy może być uroczą niespodzianką. Zamówienie takiej usługi jest niezwykle proste. Wystarczy wejść na stronę internetową, wybrać bukiet i złożyć zamówienie.

To wygodne tym bardziej, że kwiaciarnia online oferuje m.in. gotowe kompozycje na każdą okazję. Nigdy więcej faux-pas!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.