Wiadomości z Orzesza

Odbiór i wysyłka paczki Orzesze - sprawdź Paczkomat w okolicy

  • Dodano: 2021-12-28 06:00, aktualizacja: 2022-01-03 13:40

Konsumenci dostrzegają coraz więcej zalet zakupów online. Większy wybór, niższe ceny, brak ograniczeń czasowych – to tylko kilka aspektów, które wpływają na to, że ilość zakupów przez Internet ciągle rośnie. Rozwój e-commerce sprawia, że rośnie także zapotrzebowanie na działalność firm kurierskich. Jedną z najpopularniejszych metod dostawy są Paczkomaty.

Paczkomaty to innowacyjne skrytki pocztowe rozmieszczone na terenie całej Polski. Każda z nich czynna jest całodobowo przez 7 dni w tygodniu, dlatego zamówienia można odbierać w dogodnym dla siebie momencie. Pozwala to uniknąć sytuacji, w której kurier dociera do pustego domu czy mieszkania. Wybierając dostawę Paczkomatem, przyczyniasz się także do zminimalizowania własnego śladu węglowego.

Orzesze – Paczkomat dla Ciebie

Orzesze to nieduże miasto położone w województwie śląskim, na granicy Wyżyny Śląskiej. Mieszka tam ponad 20 tysięcy osób, co sprawia, że zapotrzebowanie na transport przesyłek jest stosunkowo duże. Właśnie dlatego na terenie miasta umieszczono Paczkomaty.

Paczkomaty Orzesze to zespół 11 urządzeń, poza którymi działają jeszcze 2 PaczkoPunkty. Lokalizacje Paczkomatów zostały starannie zaplanowane. Maszyny znajdują się przy sklepach, obok szkoły czy przy aptece. Dzięki temu, że są w tak ogólnodostępnych miejscach, każdy może odbierać i nadawać paczki przy okazji wypełniania codziennych obowiązków.

Orzesze – odbiór paczki z aplikacją InPost Mobile

Ogromną zaletą aplikacji InPost Mobile jest możliwość zdalnego otwarcia Paczkomatu. Gdy kurier umieści Twoją przesyłkę w skrytce, aplikacja od razu Cię o tym powiadomi. Kiedy zbliżysz się do urządzenia, wystarczy, że na ekranie smartfona klikniesz „Otwórz skrytkę zdalnie”. Drzwiczki natychmiast się uchylą i będzie można wyjąć znajdującą się za nimi paczkę.

Poza tym w apce i na e-mailu znajdziesz jeszcze 6-cyfrowy kod odbioru i kod QR. Możesz wykorzystać je do otwarcia skrytki. Wpisz swój numer telefonu i kod odbioru na ekranie Paczkomatu lub zeskanuj kod QR, a drzwiczki od razu się uchylą. Pamiętaj, żeby po wyjęciu zawartości skrytki dokładnie zamknąć urządzenie. Na odbiór swojej przesyłki masz zawsze 48 godzin od momentu, w którym trafi do Paczkomatu.

Szybka i prosta wysyłka paczki – Orzesze

Paczkomaty InPost to nie tylko łatwy odbiór, ale i szybka wysyłka paczek. Możesz nadać przesyłki do dowolnego miejsca w Polsce lub do innego Paczkomatu. A to wszystko bez drukowania etykiety ani nawet zapisywania adresu na pudełku – wystarczy mieć aplikację InPost Mobile. Kliknij strzałkę (Nadaj), uzupełnij dane i opłać usługę, a apka wygeneruje dla Ciebie kod nadania i kod QR. Wpisz kod nadania lub zeskanuj kod QR w panelu Paczkomatu i włóż paczkę do skrytki.

Możesz skorzystać jeszcze z Szybkich Nadań. Wejdź na stronę, uzupełnij formularz wysyłkowy i opłać nadanie. Wtedy na e-mailu znajdziesz etykietę, którą należy wydrukować i umieścić na przesyłce. Następnie udaj się do Paczkomatu, zeskanuj kod kreskowy z etykiety i włóż paczkę do skrytki. Pamiętaj o dokładnym zamknięciu drzwiczek.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.