Wiadomości z Orzesza

Odzież męska - czyli trend old money dla mężczyzn

  • Dodano: 2023-05-17 12:00

Powszechnie przyjmuje się, że styl, jakim jest old money" bez wątpienia stał się ulubieńcem milenialsów, ale również wielu osób pochodzących z pokolenia Z. Niewątpliwym faktem jest również to, że odpowiednio dobrany minimalistyczny outfit będzie pasować mężczyznom bez wątpienia w każdym wieku. "Old money" daje możliwość tego, aby móc wyglądać zarazem jak student, który uczęszcza do najlepszej prywatnej uczelni, ale także, jak jego płacący za taką uczelnię ojciec. Panowie muszą w szczególności pokochać ten rodzaj stylu za dużą łatwość jego odtworzenia. 

Prostota oraz minimalizm

Stereotypowo twierdzi się, że kobiety w większości przypadków, gdy jest jakieś wyjście nie mają się po prostu w co ubrać, nawet wtedy, kiedy ich szafa jest wypchana po brzegi wieszakami z interesującymi kreacjami. Mężczyźni natomiast bardzo często twierdzą, iż w swojej szafie nie potrzebują aż tak dużej ilości nowych ubrań, natomiast w większości przypadków stosunkowo ciężko jest im z tych, które posiadają, stworzyć idealne stylizacje na różnorodne okazje. Należy również zaznaczyć przede wszystkim to, że styl, jakim jest old money zainspirowany został oczywiście estetyką występującą wśród Amerykanów, ale także wśród Brytyjczyków z wyższych klas społecznych. Styl ten charakteryzuje się bowiem bardzo dyskretną elegancją – są to przede wszystkim stroje inspirowane mundurkami z najlepszych prywatnych szkół, ale również jest to styl odnoszący się do strojów do wykonywania ekskluzywnych sportów, do których można zaliczyć między innymi jazdę konną, bądź też golf.

Męska stylizacja Old Money

Mężczyzna, który chce stylizować się na old money powinien przede wszystkim wyglądać na kogoś nowoczesnego, a więc taką osobę, która w dużej mierze jednak czerpie z tradycji, a także wielu uniwersalnych zasad, w takim przypadku nigdy nie zostanie w jakikolwiek sposób tak zwaną ofiarą mody. Kiedy na takiego mężczyznę spojrzymy będziemy mieć wrażenie, że jest on w danej chwili na jakimś towarzyskim spotkaniu, które odbywa się na drogim przedmieściu.

Jak powiada wielu ekspertów specjalizujących się w modzie męskiej: "mężczyzna powinien wyglądać w taki sposób, jakby większość swego czasu spędzał w ekskluzywnym country clubie, bądź też, jakby podróżował na przykład na południe Francji w każde wakacje". Dodatkowo należy przyznać, że jak na polskie realia brzmi to delikatnie pretensjonalnie, natomiast jest to w końcu styl ubierania się amerykańskiej, jak również brytyjskiej śmietanki towarzyskiej.

Więcej porad dotyczących mody męskiej znajdziesz na stylovy.pl

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.