Wiadomości z Orzesza

Oferty pracy po polonistyce

  • Dodano: 2020-08-24 12:15, aktualizacja: 2020-08-25 12:29

Filologia polska to wbrew pozorom niełatwy kierunek studiów, wymagający sporo czytania i rozumienia procesów językowych. Jakie oferty pracy czekają na absolwentów polonistyki?

Praca jako nauczyciel języka w polskiego

Nauczyciel języka polskiego to jedna z dróg wybieranych przez absolwentów polonistyki – szczególnie tych, którzy oprócz miłości do książek i języka, mają jeszcze smykałkę do wychowywania dzieci i młodzieży. Oferty pracy są różne – w szkołach podstawowych, średnich, dla dorosłych – prywatnych i publicznych. Możesz również zostać nauczycielem języka polskiego jako obcego – na uczelniach lub w szkołach letnich. Jeśli dobrze władasz dodatkowym językiem obcym możesz być też tłumaczem na język polski.

Praca jako specjalista ds. komunikacji i PR

Wiele osób biegle władającym językiem polskim w mowie i piśmie może liczyć na karierę jako specjalista ds. komunikacji i PR. Oferty pracy na to stanowisko zapewnia coraz więcej firm z różnych branż, dbających o pozytywne relacje z klientami i mediami.

Praca w agencjach reklamowych

Agencje reklamowe potrzebują polonistów wykazujących się ponadprzeciętną kreatywnością, którzy pomogą tworzyć niebanalne i zapamiętywane hasła reklamowe, a tym samym zdobyć klientów. Wiele agencji tzw. content marketing’u oferuje pracę na stanowisku copywritera, dostarczając zlecenia na pisanie różnego rodzaju atrakcyjnych tekstów – opisów, artykułów na blogi, tekstów naukowych czy reklamowych. Jeśli wolisz zostać freelancer’em i pracować na własny rachunek, oczywiście możesz to zrobić lub traktować pisanie jako pracę dodatkową.

Dziennikarz

Interesuje Cię co dzieje się wokół? Masz smykałkę do wydobywania informacji lub reporterskie oko? Spróbuj swoich sił w dziennikarskiej pracy. Radio, telewizja, a może gazeta? Odnajdź swoje ulubione media i zadbaj o swoje zatrudnienie. Oczywiście możesz zostać też dziennikarzem internetowym. Masz większą szanse, jeśli szczegółowo interesujesz się jakąś konkretną dziedziną lub dziedzinami.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.