Orzesze - portal miejski Orzesze.com.pl

Wiadomości z Orzesza

Rozmowa kwalifikacyjna - Tych pytań możesz się spodziewać

  • Dodano: 2019-12-02 13:00

Po otrzymaniu zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną zacznij przygotowania do spotkania. Im więcej czasu na to poświęcisz, tym pewniej poczujesz się w decydującym momencie, a w efekcie rozmowa przebiegnie w sposób naturalny, bez zbędnego stresu. Zyskasz tym dodatkowy punkt w ocenie wystawionej przez rekrutera. Podpowiadamy listę pytań, jakich możesz się spodziewać. Przygotuj odpowiedzi i pracuj nad autoprezentacją.

Dlaczego chcesz pracować akurat w tej firmie?

To nie przypadek, że przeglądając oferty pracy swoją uwagę skierowałeś na to jedno ogłoszenie i właśnie na nie zdecydowałeś się odpowiedzieć. Nawet, jeśli podobnych ofert było więcej, a tak bywa w dużych i ogólnodostępnych serwisach internetowych typu Pracuj.pl, swoją karierę zawodową zaplanowałeś związać z jedną, konkretną firmą. Przygotuj argumenty, którymi przekonasz rekrutera, że dana praca nie została wybrana przypadkowo.

Dlaczego zakończyła się współpraca z dotychczasową firmą?

Prawdopodobnie rekruter zapyta Cię o powody zakończenia dotychczasowej pracy. Pod żadnym pozorem nie powołuj się na kiepskie relacje ze współpracownikami i szefa tyrana. Z kłopotliwej sytuacji wybrnij chęcią rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji, na co poprzednia praca nie dawała Ci szans. Odrobina takiej dyplomacji przyniesie Ci ocenę osoby ambitnej, otwartej na wiedzę i nowe kompetencje.

Ile chcesz zarabiać?

Temat zarobków w naszej kulturze nadal uznawany jest za coś, czego nie powinno się podejmować. Zmień swoje podejście do tej kwestii zanim wejdziesz do sali, w której odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna. Miej pewność, że takie pytanie może paść z ust rekrutera. Zorientuj się więc wcześniej, jak wygląda wysokość wynagrodzenia na podobnych stanowiskach. Uwzględnij swój staż pracy, doświadczenie zawodowe oraz kompetencje i ustal widełki stawki oczekiwanego wynagrodzenia. Pamiętaj, że od tej odpowiedzi może zależeć wysokość Twojego miesięcznego wynagrodzenia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.