Wiadomości z Orzesza

Zmiana pracy po wielu latach w jednej firmie

  • Dodano: 2020-08-25 12:30

Redukcje zatrudnienia, zamknięcie firmy lub po prostu poczucie wypalenia zawodowego po wielu latach wykonywania tych samych zadań. Powody zmiany pracy po wielu latach spędzonych w jednej firmie mogą być różne. Z pewnością warto jednak przygotować się psychicznie do stresu, jaki wiąże się ze zmianami i poszukiwaniem nowego zatrudnienia. Jak poradzić sobie w takich momentach?

Zmiany na rynku pracy

Rynek pracy w okresie epidemii koronawirusa znalazł się w dość poważnym kryzysie. Wiele firm już musiało lub będzie zwalniać pracowników, którzy niejednokrotnie przepracowali w jednej firmie wiele lat. Jeszcze kilka lat temu średni okres zatrudnienia na jednym stanowisku wynosił 10 lat. Obecnie trudno powiedzieć, jak będzie kształtować się rynek zawodowy w obliczu zagrożenia o nieznanym nam do końca rozmiarze. Jeśli znaleźliśmy się w sytuacji utraty pracy ze względu na kryzys, nie załamujmy się. Przeglądajmy oferty pracy zamieszczane na stronach portalu Pracuj.pl, starając się jednocześnie podejmować zajęć chwilowych, „na przeczekanie”, w których jednak poszukiwani są nadal pracownicy.

Jak przygotować się do szukania nowej pracy?

Po latach spędzonych w jednej firmie, konieczność przestawienia się na tryb poszukiwań nowej pracy może wydawać się przerażająca. Warto więc przede wszystkim podejść do niej z rozwagą, starając się zorientować, jak wygląda obecnie proces poszukiwania i jakie oczekiwania pracodawców znajdziemy w ofertach pracy. Sprawdźmy przede wszystkim ogłoszenia pojawiające się w naszej branży, dzięki czemu stworzymy sobie obraz tego, jakie umiejętności są aktualnie w cenie i co oferują pracodawcy. Zadbajmy również o swoje CV. Powinno ono zostać uaktualnione zgodnie ze współczesnymi trendami, co umożliwi nam m.in. kreator CV dostępny online na stronach Pracuj.pl. Estetyczne i profesjonalne CV podkreślające nasze doświadczenie i dotychczasowe sukcesy z pewnością pomoże nam w zwróceniu na siebie uwagi rekruterów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.