Wiadomości z Orzesza

19-latek z Orzesza zatrzymany z marihuaną

  • Dodano: 2020-08-31 07:15, aktualizacja: 2020-08-30 21:44

19-latek z Orzesza został zatrzymany za posiadanie marihuany. Miał przy sobie ponad 4 działki narkotyku.

Policjanci orzeskiej prewencji, jak co dzień, patrolowali teren miasta. W pewnym momencie, na ulicy Gombrowicza, zauważyli samochód marki volkswagen, w którym siedziało dwóch mężczyzn. Wyraźne poddenerwowanie jednego z nich skłoniło ich do podjęcia interwencji.

Przyłapany

W trakcie kontroli, w kieszeni 19-latka, mundurowi ujawnili foliowy woreczek z zawartością suszu roślinnego. Mężczyzna trafił do komisariatu, gdzie substancja została poddana badaniu. Okazało się, że to marihuana.

Jeszcze tego samego dnia orzeszanin usłyszał zarzut posiadania ponad 4 działek środka odurzającego, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kara przewidziana za posiadanie np. marihuany to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy podejrzany był w posiadaniu znacznej ilości – do 10 lat więzienia. W sytuacji mniejszej wagi, gdy potwierdzi to dochodzenie, posiadacz może liczyć na złagodzenie odpowiedzialności, czyli karę: grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również