Wiadomości z Orzesza

65 lat Koła Gospodyń Wiejskich w Orzeszu Woszczycach

  • Dodano: 2024-06-27 05:45, aktualizacja: 2024-06-27 06:00

Koło Gospodyń Wiejskich w Orzeszu Woszczycach 15 czerwca świętowało 65 lat istnienia. Życzeniom i gratulacjom nie było końca.   

Koło Gospodyń Wiejskich w Orzeszu jest sercem lokalnej wspólnoty

Od lat wspiera rozwój kulturalny i społeczny Woszczyc. Od zawsze angażuje się w organizowanie kursów, warsztatów, spotkań,  festynów i innych imprez, wyjazdów, które integrują mieszkańców oraz promują regionalne tradycje. KGW tworzą wspaniałe panie, których zapał, energia, pomysłowość, zaangażowanie i wierność tradycji są nie do przecenienia.

Jubileusz 65-lecia rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Woszczycach. Potem goście zostali zaproszeni na obiad i poczęstunek w Gospodzie Myśliwskiej.

Celina Majcher, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Orzeszu Woszczycach serdecznie przywitała zaproszonych gości m.in.: Zbigniewa Wojtonia, prezesa Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Katowicach; Łucję Krutak, przewodniczącą Wojewódzkiej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Katowicach, Tomasza Szier, zastępcę Burmistrza Miasta Orzesze, Marzenę Styrczulę-Maturską, zastępcę przewodniczącego Rady Miejskiej Orzesze; księdza proboszcza Jerzego Kieckę, radnego Krzysztofa Giela, sołtys Monikę Pilar; delegację OSP, a także delegację z Koła Gospodyń Wiejskich w Woli.

Słowa powitania kieruję do wszystkich pań, które przybyły na naszą uroczystość, a w szczególności pionierek naszego koła, które przed laty tworzyły je i kształtowały – mówiła Celina Majcher.

Goście z zaciekawieniem obejrzeli prezentację poświęconą działalności koła, przygotowaną przez jedną z członkiń – Beatę Ryś. Wspaniały program artystyczny przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Orzeszu Woszczycach.

Z okazji tak znamienitego jubileuszu uhonorowano panie należące do Koła Gospodyń Wiejskich i wręczono im pamiątkowe dyplomy.

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszego Koła Gospodyń Wiejskich i życzymy mu kolejnych wielu lat owocnej działalności oraz spełnienia marzeń!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również