Wiadomości z Orzesza

78. wyścig Tour De Pologne na ulicach powiatu mikołowskiego

  • Dodano: 2021-08-16 10:30

Jeden z etapów kolarskiego wyścigu Tour de Pologne odbył się na terenie powiatu mikołowskiego. Obfitujące w same pozytywne emocje wydarzenie przebiegło spokojnie i bez jakichkolwiek incydentów. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, wspomagani, między innymi, przez mundurowych z innych śląskich jednostek dołożyli wszelkich starań, by te 26 kilometrów trasy w powiecie było komfortowe zarówno dla kolarzy jak i całej rzeszy kibiców.

78. wyścig Tour de Pologne

Ostatni etap 78. wyścigu Tour de Pologne odbył się w niedzielę 15 sierpnia. Na teren powiatu mikołowskiego kolarze wjechali w miejscowości Ornontowice kilkanaście minut po godzinie 15.00. Zwarty peleton pędził ulicami miast i gmin, które zabezpieczał łącznie blisko 200 osób, w tym ponad 70 policjantów. Mundurowi z komórek ruchu drogowego, prewencji oraz pionów kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie oraz komisariatów w Łaziskach Górnych i Orzeszu byli wspomagani przez kolegów z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, a także komend z Bielska-Białej, Żor oraz Jastrzębia-Zdroju. Do zabezpieczenia zaangażowana była także miejscowa Straż Miejska oraz członkowie powiatowych ochotniczych straży pożarnych.

Peleton przejechał przez wszystkie gminy powiatu i po godzinie 16:00 wjechał na teren Katowic.

Mikołowska Policja właśnie podsumowała to największe jak dotąd zabezpieczenie w ruchu drogowym. Wyjątkowo spora liczba kibiców, którzy pojawili się przy trasie, ukazała poziom pozytywnych emocji związanych z tym wydarzeniem. Bardzo dobra współpraca wszystkich uczestniczących w zabezpieczeniu służb spowodowała, że ten fragment VII etapu 78. wyścigu Tour de Pologne przebiegł bez jakichkolwiek wydarzeń drogowych czy niepokojących incydentów.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.