Wiadomości z Orzesza

78. wyścig Tour De Pologne na ulicach powiatu mikołowskiego

  • Dodano: 2021-08-16 10:30

Jeden z etapów kolarskiego wyścigu Tour de Pologne odbył się na terenie powiatu mikołowskiego. Obfitujące w same pozytywne emocje wydarzenie przebiegło spokojnie i bez jakichkolwiek incydentów. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, wspomagani, między innymi, przez mundurowych z innych śląskich jednostek dołożyli wszelkich starań, by te 26 kilometrów trasy w powiecie było komfortowe zarówno dla kolarzy jak i całej rzeszy kibiców.

78. wyścig Tour de Pologne

Ostatni etap 78. wyścigu Tour de Pologne odbył się w niedzielę 15 sierpnia. Na teren powiatu mikołowskiego kolarze wjechali w miejscowości Ornontowice kilkanaście minut po godzinie 15.00. Zwarty peleton pędził ulicami miast i gmin, które zabezpieczał łącznie blisko 200 osób, w tym ponad 70 policjantów. Mundurowi z komórek ruchu drogowego, prewencji oraz pionów kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie oraz komisariatów w Łaziskach Górnych i Orzeszu byli wspomagani przez kolegów z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, a także komend z Bielska-Białej, Żor oraz Jastrzębia-Zdroju. Do zabezpieczenia zaangażowana była także miejscowa Straż Miejska oraz członkowie powiatowych ochotniczych straży pożarnych.

Peleton przejechał przez wszystkie gminy powiatu i po godzinie 16:00 wjechał na teren Katowic.

Mikołowska Policja właśnie podsumowała to największe jak dotąd zabezpieczenie w ruchu drogowym. Wyjątkowo spora liczba kibiców, którzy pojawili się przy trasie, ukazała poziom pozytywnych emocji związanych z tym wydarzeniem. Bardzo dobra współpraca wszystkich uczestniczących w zabezpieczeniu służb spowodowała, że ten fragment VII etapu 78. wyścigu Tour de Pologne przebiegł bez jakichkolwiek wydarzeń drogowych czy niepokojących incydentów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również