Wiadomości z Orzesza

Ferie zimowe tuż, tuż

  • Dodano: 2024-01-10 08:00, aktualizacja: 2024-01-10 08:04

Orzeski MOK oraz MBP zadbają o to, by dzieci i młodzież nie nudziły się w ferie zimowe.

W pierwszym tygodniu ferii w Miejskim Ośrodku Kultury niemal każdego dnia odbywać się będą inne zajęcia plastyczno-techniczne. W ten sposób powstaną: ptaszki z kolorowych nici, magiczne nocne pejzaże (collage), slimy, glutki i mikstury oraz sowy wyczarowane z kartek papieru (origami). W drugim tygodniu każdy dzień poświęcony będzie innej tematyce, zaplanowano: filmowy poniedziałek, teatralny wtorek, muzyczną środę, plastyczny czwartek i fotograficzny piątek.

Ferie zimowe tuż, tuż

Wśród propozycji MOK znajdą się również warsztaty myślenia wizualnego, czyli robienie tzw. sketchnotek. Podczas dwóch spotkań uczestnicy nauczą się rysować emocje, stworzą własne ludziki i historie, a także przedstawią swoje marzenia w rysunkowej zabawie. MOK zaplanował też zajęcia szachowe (od 29 do 31 stycznia), które odbędą się w różnych grupach zaawansowania oraz warsztaty kulinarne. Zapisy na zajęcia i dodatkowe informacje pod numerem: 32/22 13 508.

Natomiast Miejska Biblioteka Publiczna w Orzeszu w drugim tygodniu ferii (od 05.02 do 09.02 w godz. 10-14) zorganizuje zajęcia dla dzieci z klas I-V. W planach haft diamentowy, kodowanie i praca z robotami, zajęcia plastyczne, oglądanie filmów oraz wspólne czytanie książek. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 stycznia. Zapisy i dodatkowe informacje pod numerem telefonu 32 22 15 526.

Ferie w województwie śląskim potrwają od 29 stycznia do 9 lutego 2024 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również