Wiadomości z Orzesza

Informacja dotycząca Centralnego Portu Komunikacyjnego

 • Dodano: 2021-12-29 10:30

Informacja Burmistrza Miasta dotycząca inwestycji kolejowych na terenie Orzesza w ramach projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego.

W dniu 14 grudnia w formie online odbyło się spotkanie przedstawicieli Centralnego Portu Komunikacyjnego, projektantów Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla linii kolejowej nr 170 Katowice-Granica Państwa-Ostrawa oraz Burmistrza Miasta Orzesze, na którym przedstawiony został przebieg wszystkich alternatywnych tras na terenie Orzesza.

Zgodnie z ustaleniami ze spotkania CPK w dniu 22.12.2021r. przesłał pakiet materiałów celem udostępnienia mieszkańcom tj.:

 1. Mapy
 2. Broszura informacyjna.

 3. Ulotka – plakat dotyczący konsultacji.

 4. Dokument informacyjny.

 5. Prezentacja dla JST.

 6. Ankieta dla mieszkańców dot. możliwości wypowiedzenia stanowiska w sprawie wariantów.

 7. Ankieta (ruch towarowy) dotycząca możliwości i szans dla lokalizowania terminali intermodalnych w sąsiedztwie Linii Kolejowej nr 170.

 8. Formularz uwag.

 9. Link do strony internetowej gdzie w najbliższym czasie pojawią się szczegółowe informacje dotyczące projektowanego odcinka: https://www.cpk.pl/pl/dla-mieszkancow/konsultacje-spoleczne-dla-inwestycji-kolejowych. Strona internetowa będzie aktywowana planowo w pierwszym tygodniu stycznia 2022r.

Wszelkie wątpliwości i pytaia należy kierować drogą elektroniczną na adres konsultacje.stes@egis-poland.com lub drogą pocztową zgodnie ze wskazanym poniżej adresem wykonawcy lub inwestora z dopiskiem w tytule „konsultacje społeczne – „Budowa linii kolejowej na odc. Katowice – granica państwa – Ostrawa” oraz z uwzględnieniem nazwy aglomeracji.

Spotkanie konsultacyjne dotyczące przebiegu wszystkich alternatywnych tras na terenie Orzesza odbędzie się w dniu 11 lutego 2022 r. o godz. 18.00.

W związku z trwającą sytuacją epidemiczną spotkanie planowane jest w formie hybrydowej tj. stacjonarnie - Sala MOK Jaśkowice oraz online poprzez aplikację ZOOM. Szczegółowe informacje dotyczące miejsca spotkania oraz danych dostępowych zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.orzesze.pl.

Komentarze (3)    dodaj »

 • Koyaanisqatsi1982

  Dostęp dla osób niepełnosprawnych !? Dlaczego tak utrudniony dostep? Kiedy wreszcie pojawią się precyzyjnie wykazane dzielnice i ulice na POWIĘKSZONYCH i łatwo dostępnych mapkach wyburzeń przez te dziwne trasy z CPK ??? Każdy zwykły mieszkaniec ma konstytucyjne prawo widzieć co się stanie z jego posesją w najbliższym czasie ! Łaziska Grn. w bezpłatnej "NG" podały szczegóły projektowanych tras. WSZYSCY się musza dowiedzieć! To musi być jasne i czytelne dla wszystkich zwykłych mies

 • Mati

  Rybnik i inne miasta zbierały podpisy przeciwko PCK dlaczego nie orzesze miasto na tym nic nie zyska tylko straci

 • Markus

  Niech sobie CPK Kaczyński pod swoim domem zrobi, w Orzeszu ludzie dostali pozwolenie na budowę w miejscach gdzie jest planowana linia 170. Czy Urząd w Orzeszu nie wiedział o tych planach? Narazili ludzi na poważne koszty. Mam nadzieje że PIS szybko upadnie razem z jego żałosnym planem

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.