Wiadomości z Orzesza

Informacja dotycząca Centralnego Portu Komunikacyjnego

 • Dodano: 2021-12-29 10:30

Informacja Burmistrza Miasta dotycząca inwestycji kolejowych na terenie Orzesza w ramach projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego.

W dniu 14 grudnia w formie online odbyło się spotkanie przedstawicieli Centralnego Portu Komunikacyjnego, projektantów Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla linii kolejowej nr 170 Katowice-Granica Państwa-Ostrawa oraz Burmistrza Miasta Orzesze, na którym przedstawiony został przebieg wszystkich alternatywnych tras na terenie Orzesza.

Zgodnie z ustaleniami ze spotkania CPK w dniu 22.12.2021r. przesłał pakiet materiałów celem udostępnienia mieszkańcom tj.:

 1. Mapy
 2. Broszura informacyjna.

 3. Ulotka – plakat dotyczący konsultacji.

 4. Dokument informacyjny.

 5. Prezentacja dla JST.

 6. Ankieta dla mieszkańców dot. możliwości wypowiedzenia stanowiska w sprawie wariantów.

 7. Ankieta (ruch towarowy) dotycząca możliwości i szans dla lokalizowania terminali intermodalnych w sąsiedztwie Linii Kolejowej nr 170.

 8. Formularz uwag.

 9. Link do strony internetowej gdzie w najbliższym czasie pojawią się szczegółowe informacje dotyczące projektowanego odcinka: https://www.cpk.pl/pl/dla-mieszkancow/konsultacje-spoleczne-dla-inwestycji-kolejowych. Strona internetowa będzie aktywowana planowo w pierwszym tygodniu stycznia 2022r.

Wszelkie wątpliwości i pytaia należy kierować drogą elektroniczną na adres konsultacje.stes@egis-poland.com lub drogą pocztową zgodnie ze wskazanym poniżej adresem wykonawcy lub inwestora z dopiskiem w tytule „konsultacje społeczne – „Budowa linii kolejowej na odc. Katowice – granica państwa – Ostrawa” oraz z uwzględnieniem nazwy aglomeracji.

Spotkanie konsultacyjne dotyczące przebiegu wszystkich alternatywnych tras na terenie Orzesza odbędzie się w dniu 11 lutego 2022 r. o godz. 18.00.

W związku z trwającą sytuacją epidemiczną spotkanie planowane jest w formie hybrydowej tj. stacjonarnie - Sala MOK Jaśkowice oraz online poprzez aplikację ZOOM. Szczegółowe informacje dotyczące miejsca spotkania oraz danych dostępowych zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.orzesze.pl.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Koyaanisqatsi1982

  Dostęp dla osób niepełnosprawnych !? Dlaczego tak utrudniony dostep? Kiedy wreszcie pojawią się precyzyjnie wykazane dzielnice i ulice na POWIĘKSZONYCH i łatwo dostępnych mapkach wyburzeń przez te dziwne trasy z CPK ??? Każdy zwykły mieszkaniec ma konstytucyjne prawo widzieć co się stanie z jego posesją w najbliższym czasie ! Łaziska Grn. w bezpłatnej "NG" podały szczegóły projektowanych tras. WSZYSCY się musza dowiedzieć! To musi być jasne i czytelne dla wszystkich zwykłych mies

 • Mati

  Rybnik i inne miasta zbierały podpisy przeciwko PCK dlaczego nie orzesze miasto na tym nic nie zyska tylko straci

 • Monika Oszek

  Podpisy są zbierane ,a kto chętny to u Mariusza Oleś (Stowarzyszenie Miłośników Miasta Orzesze) każdy może podpisać listę , lub osobiście pozbierać podpisy

 • Markus

  Niech sobie CPK Kaczyński pod swoim domem zrobi, w Orzeszu ludzie dostali pozwolenie na budowę w miejscach gdzie jest planowana linia 170. Czy Urząd w Orzeszu nie wiedział o tych planach? Narazili ludzi na poważne koszty. Mam nadzieje że PIS szybko upadnie razem z jego żałosnym planem

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również