Wiadomości z Orzesza

Kierujący samochodami zatrzymani z narkotykami

  • Dodano: 2022-07-22 06:30, aktualizacja: 2022-07-21 20:33

Mundurowi z Komisariatu Policji w Orzeszu prowadzą regularne kontrole kierujących, którzy poruszają się po terenie miasta. Tylko przedwczoraj i przedwczoraj zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki odurzające i psychotropowe.

Policjanci Komisariatu Policji w Orzeszu o bezpieczeństwo mieszkańców miasta dbają przez całą dobę. Oprócz podejmowania doraźnych interwencji, mundurowi kontrolują też kierowców, którzy zwłaszcza w nocy poruszają się po miejscowości. We wtorek i środę tuż po północy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie niedozwolone substancje.

  • 19 lipca, godzina 00.40 na ulicy Nowej zatrzymano do kontroli volvo. Kierujący nim mężczyzna był pobudzony i wykazywał objawy zdenerwowania. Pod siedzeniem 24-latka był susz roślinny, którego badanie wykazało obecność marihuany. Mężczyzna został także poddany badaniu na zawartość w organizmie substancji niedozwolonych. Wynik okazał się negatywny. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a wczoraj w orzeskim komisariacie usłyszał zarzut posiadania narkotyków. 24-latek złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.
  • 20 lipca, godzina 00.30 na ulicy św. Wawrzyńca policjanci patrolu zatrzymali kierującego renault. Okazało się, że 37-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. W trakcie dalszej kontroli funkcjonariusze znaleźli marihuanę oraz amfetaminę. Orzeszanin został przewieziony do placówki medycznej, gdzie pobrano mu krew do badań pod kątem obecności w organizmie środków odurzających i psychotropowych. 21 lipca mieszkańcowi Orzesza przedstawiono zarzuty, a w niedługim czasie stanie on przed sądem, gdzie odpowie za posiadania narkotyków. Jeżeli badania laboratoryjne potwierdzą, że w chwili prowadzenia samochodu był pod wpływem niedozwolonych środków - czeka go także kara za kolejne przestępstwo. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Kierujący samochodami zatrzymani z narkotykami / fot. KPP Mikołów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również