Wiadomości z Orzesza

"Kolory(t) miasta" - Joanna Bratko-Lityńska

  • Dodano: 2018-10-29 11:30

16 listopada o godz. 17:00, Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu serdecznie zaprasza  na wernisaż fotografii Joanny Bratko – Lityńskiej, pt. „Kolory(t) miasta”.

Joanna Bratko-Lityńska, mieszkanka Sosnowca, w wolnym czasie od wielu już lat zajmuje się fotografią. Należy do Stowarzyszenia Miłośników Fotografii w Sosnowcu, jest Laureatką Nagrody Miasta Sosnowca w dziedzinie upowszechniania kultury w 2018 r.

Autorka prezentuje cykl zdjęć z tematyki fotografii miejskiej. W zapowiedzi wystawy, historyk sztuki Małgorzata Malinowska-Klimek pisze:

/…/ Fotografia Joanny Bratko-Lityńskiej odsłania ostre, „męskie” spojrzenie autorki. Najważniejszym składnikiem jest kompozycja: geometryczna, przemyślana, precyzyjna. Częstokroć zdjęcie budują ukośne linie zbiegu ścian lub schodów, często jednak kompozycja opiera się na zrównoważeniu ciężaru motywów w przestrzeni. Także kolor, drugi bardzo ważny element fotografii Bratko-Lityńskiej, wykorzystywany jest jako składnik kompozycji. Autorka poszukuje koloru i znajduje go w miejscach nieoczywistych: na stopniach schodów, w okienkach klatek schodowych starych kamienic. Jeśli budynki i przedmioty są szare, to samo światło ma kolor. Powstają w ten sposób zdjęcia zaskakujące, o oryginalnej formie./…/

"Kolory(t) miasta" - Joanna Bratko-Lityńska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również