Wiadomości z Orzesza

Mieszkańcy Orzesza uczestniczyli w warszawskim proteście przeciwko budowie szybkiej kolei

  • Dodano: 2022-06-29 09:15

Kilkaset osób protestowało w poniedziałek w Warszawie pod siedzibą CPK. Tak wyrażali swój sprzeciw wobec planów budowy linii kolei dużych prędkości do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wśród protestujących byli też mieszkańcy Orzesza.

Mieszkańcy Orzesza na proteście w Warszawie

Do Warszawy przyjechali mieszkańcy: Katowic, Mikołowa, Orzesza, Czerwionki Leszczyny, Łodzi, Brzezin, Wiączynia, Rzeszowa, Jasionki, Zamościa, Krasnegostawu oraz mieszkańcy gmin: Jaktorów, Międzyborów, Żyrardów, Baranów, Teresin i Wiskitki - informują organizatorzy protestu. Od godz. 16 do 18 protestowali pod siedzibą CPK, która mieści się przy al. Jerozolimskich 142 b.

Jak tłumaczą organizatorzy protestu, lista zarzutów wobec CPK jest długa. Wśród najważniejszych wymieniają: pozorowane konsultacje społeczne, brak realnego dialogu z mieszkańcami, projektowanie przebiegu torów przez nowe domy i osiedla, niszczenie najlepszych w Polsce terenów rolniczych oraz siedlisk chronionych gatunków, dewastacja gmin i przewidywane na wiele lat ogromne utrudnienia komunikacyjne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również