Wiadomości z Orzesza

Na drogach coraz więcej pijanych kierowców

  • Dodano: 2023-07-17 10:15

W niedzielny poranek w Ornontowicach policjanci drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mieszkaniec Knurowa jest 6 osobą w lipcu zatrzymaną na terenie powiatu mikołowskiego, która stanie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Okoliczności zatrzymania 

W niedzielę (16 lipca) około godziny 7.30 w Ornontowicach na ulicy Zamkowej policjanci Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej jednostki zatrzymali kierującego osobowym seatem. Kontrola stanu trzeźwości kierowcy wykazała w organizmie 41-latka blisko promil alkoholu. Mężczyzna wyjaśnił, że poprzedniego wieczoru wypił kilka piw. Mieszkaniec Knurowa stanie przed sądem. Grozi mu:

  • grzywna wymierzona w stawkach dziennych uzależniona od dochodu lub kara ograniczenia wolności, lub kara pozbawienia wolności do 2 lat (Jeżeli sprawca dopuścił się tego czynu np. w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w związku ze skazaniem za to przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat),
  • zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat,
  • świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł.

Policyjne statystyki kierujących pod wpływem alkoholu ciągle rosną

Od początku miesiąca mundurowi odnotowali łącznie 13 osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu:

  • 6 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi
  • 4 osoby w stanie po użyciu alkoholu - kierujących pojazdami mechanicznymi
  • 3 nietrzeźwych rowerzystów

Największym problemem osób znajdujących się pod wpływem alkoholu są: zaburzona koordynacja ruchowa, problemy z utrzymaniem równowagi oraz opóźnione reakcje. Te trzy elementy u kierowcy mogą doprowadzić do wypadku, a w konsekwencji do czyjejś śmierci lub kalectwa.


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również