Wiadomości z Orzesza

Nowa nawierzchnia i aktywne tablice w powiecie

  • Dodano: 2022-10-18 06:00, aktualizacja: 2022-10-17 19:02

Ulica Konstytucji 3 Maja w Mikołowie, Szkolna w Orzeszu-Zazdrości, Lasoki w Łaziskach Górnych to nazwy kilku powiatowych ulic, na których zakończono niedawno roboty bądź są one na finiszu.

Zmiany na mikołowskich drogach

W Mikołowie inwestycją, którą udało się zrealizować przed rozpoczęciem roku szkolnego było wykonanie chodnika wzdłuż ulicy Mokierskiej w Paniowach. Nowy chodnik połączony został z wjazdem do szkoły. Koszt tej inwestycji wyniósł około 100 tys. złotych.

Jednak obecnie największą inwestycją drogową realizowana przez PZD w tym mieście jest przebudowa ulicy Konstytucji 3 Maja. Zakłada ona wykonanie nowej podbudowy i nawierzchni jezdni oraz położenie nowych chodników i budowa ścieżki rowerowej o długości ponad 340 metrów.

– Inwestycja ma zostać zakończona do końca roku. Jej koszt to około 3 milionów złotych i jest ona realizowana wspólnie z gminą Mikołów – informuje wicestarosta Tadeusz Marszolik.

Również w Mikołowie planowana jest budowa wyniesionego przejścia dla pieszych wraz z oznakowaniem na ul. Żwirki i Wigury. Zostanie ono zlokalizowane na wysokości przedszkola i ma poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie miasta.

– Prace planujemy rozpocząć zaraz po otwarciu wiaduktu i zakończenie przebudowy u zbiegu ulic: Prusa, Rybnickiej, Wyzwolenia i Towarowej – mówi Edward Przybysz.

Na ten rok planowane jest również zamontowanie aktywnej tablicy pomiaru prędkości na ul. Pszczyńskiej. W Mikołowie wcześniej takie urządzenie, Powiatowy Zarząd Dróg, umieścił przy. ul. Rybnickiej. Poza Mikołowem podobne w ostatnim czasie stanęło przy ul. Głównej w Wyrach.

Inwestycja w Łaziskach Górnych

Z pozostałych inwestycji realizowanych na drogach powiatowych warto wymienić w Łaziskach Górnych budowę chodnika przy ul. Lasoki oraz przebudowę skrzyżowania ulic Mikołowskiej i Pawła Wyry wraz z montażem sygnalizacji świetnej, a także zaplanowanym na listopad wykonaniem chodnika przy ul. Mikołowskiej, na odcinku od ulicy Pawła Wyry do gminnego placu zabaw.

W Ornontowicach warto wymienić wykonanie nowej nawierzchnię ulicy Orzeskiej, co została zrobione ze środków przeznaczonych na usuwanie szkód górniczych.

Zmiany w Orzeszu

Jeśli, zaś chodzi o drogi powiatowe w granicach Orzesza, to w ostatnim czasie wybudowano ciąg pieszojezdny wzdłuż ulicy Pisarka w Królówce, a także zakończona została przebudowa ul. Bukowina. Inwestycja jest już na ukończeniu, pozostało wykonanie oznakowania poziomego na zmodernizowanym odcinku.

– Zakończył się również ostatni etap przebudowy ulicy Szkolnej w Orzeszu-Zazdrości. Poza nową nawierzchnią, wzdłuż niej powstał ciąg dla pieszych, który znacznie poprawi bezpieczeństwo. Dodatkowo zamontowane zostało oznakowanie w tym aktywne znaki regulujące pierwszeństwo przejazdu – podsumowuje Tadeusz Marszolik.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również