Wiadomości z Orzesza

Nowe nabory dla grantobiorców

  • Dodano: 2018-08-20 11:45

Stowarzyszenie LGD „Ziemia Pszczyńska” informuje, iż w ostatnim czasie zaktualizowany został „Harmonogram planowanych naborów wniosków o udzielenie wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”. Jest on dostępny na stronie http://www.lgdziemiapszczynska.pl/ w zakładce Dokumenty programowe/podstawowe.

Zgodnie z harmonogramem już we wrześniu br. przez LGD „Ziemia Pszczyńska” zostanie ogłoszony nabór wniosków do kolejnego projektu grantowego. Nabór ten dedykowany jest podmiotom (za wyjątkiem prowadzących działalność gospodarczą), które w swej działalności przyczyniają się do promocji i ochrony lokalnych tradycji i zwyczajów oraz do zachowania dziedzictwa lokalnego obszaru objętego LSR (gminy: Pawłowice, Suszec, Pszczyna - bez miasta Pszczyna, Miedźna, Kobiór, Goczałkowice-Zdrój, Ornontowice, Wyry, Bojszowy, Orzesze, Bieruń). Projekt będzie realizowanyw ramach Przedsięwzięcia P11. DZIEDZICTWO LOKALNE ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ - ZASOBY MATERIALNE, INFRASTRUKTURA. Jego celem będzie m.in. doposażenie grantobiorców w sprzęty, które umożliwią im dalsze działania propagujące lokalne dziedzictwo.

W związku z naborem, początkiem września planowany jest cykl spotkań doradczych dla potencjalnych grantobiorców. Spotkania te będą miały charakter indywidualny, obowiązują zatem zapisy na konkretną godzinę. Czas trwania jednego spotkania to ok. 60 minut. Wszystkie spotkania odbywać się będą w siedzibie LGD (Pszczyna, ul. 3. Maja 11) w godzinach od 12.00 do 17.00, w terminie 4 i 5 września 2018 r. Chęć udziału w doradztwie należy zgłaszać pod numerem telefonu - 32 210 02 12 (biuro LGD).

Na grudzień br. planowane jest z kolei ogłoszenie konkursów dotyczących dofinansowania na podejmowanie i rozwój działalności gospodarczej w ramach następujących przedsięwzięć ujętych w Strategii Rozwoju Lokalnego:

P1. PRZEDSIĘBIORCZA ZIEMIA PSZCZYŃSKA – DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZE RÓŻNE

P2. PRZEDSIĘBIORCZA ZIEMIA PSZCZYŃSKA – DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZE – PRODUKTY/ USŁUGI LOKALNE

P5. OFERTA AKTYWNEGO WYPOCZYNKU - DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZE

P8. SPOŁECZNOŚĆ SIŁĄ RODZINY – WSPARCIE PRZEDSIĘBIORCZE

Ogłoszone będą też konkursy w ramach przedsięwzięć P3. PRZEDSIĘBIORCZA ZIEMIA PSZCZYŃSKA – RYNKI ZBYTU, SIECI WSPÓŁPRACY, MARKA LOKALNA (dot. nawiązywania współpracy pomiędzy przedsiębiorcami) oraz P10. LOKALNY EKO-BALANS, NOWA ENERGIA, DOBRY KLIMAT (dot. działań proekologicznych).

W związku z powyższymi konkursami w listopadzie odbędzie się spotkanie informacyjne dla potencjalnych wnioskodawców, na którym poruszane będą zagadnienia dotyczące możliwości pozyskania środków finansowych oraz omówione zostaną zasady przygotowania dokumentacji aplikacyjnej i zapisy procedury wyboru operacji do dofinansowania.

Aktualne procedury wyboru i oceny wniosków dostępne są na stronie LGD w zakładce Dokumenty programowe/ dokumenty związane z wyborem projektów.

Już dziś zapraszamy wszystkich potencjalnych wnioskodawców do korzystania z doradztwa i konsultowania swoich pomysłów.


Źródło: UM Orzesze

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również