Wiadomości z Orzesza

Otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki już w tę sobotę!

  • Dodano: 2022-11-10 06:00, aktualizacja: 2022-11-09 20:58

Już w najbliższą sobotę, 12 listopada, poznamy historię potrzebujących Rodzin, którym będzie można pomóc w tym roku razem ze Szlachetną Paczką.

Wybierz rodzinę, której chcesz pomóc!

Opisy wszystkich rodzin znaleźć będzie można na https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny. Od tego momentu, przez cztery tygodnie, każdy będzie mógł wybrać Rodzinę, której historia go poruszy i przygotować dla niej dedykowaną pomoc. 

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki poprzedza wielotygodniowa praca wolontariuszy, którzy od tygodni odwiedzają rodziny, samotnych seniorów, osoby chore, z niepełnosprawnościami czy poszkodowane w wyniku nieszczęśliwego wypadku, pandemii lub wojny. Wolontariusze z całej Polski, w tym z Czerwionki-Leszczyn, Ornontowic i Orzesza ciężko pracują, aby jak najwięcej opisów trafiło do bazy wraz z jej otwarciem. poznają ich historię, nawiązują relacje i określają potrzeby, a następnie sporządzają szczegółowe opisy rodzin, które trafiają do naszej internetowej bazy.

Szlachetna Paczka startuje już w najbliższy weekend. O 8 na www.szlachetnapapaczka.pl zostanie oficjalnie otwarta baza potrzebujących rodzin włączonych do tegorocznej edycji programu. Aby zostać darczyńcą i przygotować paczkę, wystarczy wybrać rodzinę i wspólnie ze znajomymi czy przyjaciółmi spełnić nie tylko konkretne potrzeby, ale i marzenia osób potrzebujących, o które często wstydzą się prosić.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Mądra pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od 22 lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również