Wiadomości z Orzesza

Policyjne szkolenia w czasie pandemii

  • Dodano: 2021-02-11 12:00, aktualizacja: 2021-02-11 15:36

Chociaż pandemia koronawirusa zakłóciła procesy szkolenia się w wielu instytucjach w całym kraju, zdecydowana większość osób w tym zakresie przeniosła się do przestrzeni internetowej, by z jednej strony nie zaprzestawać w konieczności ciągłego rozwoju, z drugiej zaś móc sprostać wymaganiom sanitarnego reżimu. Policjanci z Mikołowa, Łazisk Górnych i Orzesza także przenieśli się w wirtualny świat i tym razem doskonalili wiedzę z tematu szerokopojętej korupcji oraz ochrony środowiska.


Czas pandemii to okres wytężonej pracy policjantów, którzy bez wątpienia są jedną z grup zawodowych dosyć mocno narażonych na zakażenie koronawirusem. Nowa codzienność, z którą przyszło zmierzyć się funkcjonariuszom, to nie tylko realizacja stałych obowiązków, ale także zadania z zakresu doskonalenia zawodowego.

Wczoraj rano Naczelnik Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie przeprowadził z szkolenie w formie on-line. Dotyczyło problematyki szeroko rozumianego pojęcia korupcji oraz wyjątkowo często poruszanego ostatnio tematu ochrony środowiska. Uczestniczyli w nim mundurowi zarówno komórek kryminalnych, a także policjanci prewencji oraz ruchu drogowego.

Stałe poszerzanie wiedzy teoretycznej oraz analiza mających miejsce w przeszłości przypadków naruszenia prawa w tym obszarze pozwoli mundurowym na swobodniejsze realizaowanie ustawowych obowiązków i natychmiastową reakcję na wszelkie aspekty łamania tego rodzaju norm.

Policyjne szkolenia w czasie pandemii

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również