Wiadomości z Orzesza

Śmiertelne potrącenie pieszego. Policjanci szukają świadków

  • Dodano: 2019-01-29 11:30

Mikołowscy policjanci i prokuratura wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło dzisiaj w nocy w Orzeszu.

Kierujący samochodem ciężarowym potrącił pieszego, który znajdował się na jezdni w miejscu niedozwolonym

Pomimo szybkiej akcji reanimacyjnej, młodego mężczyzny nie udało się uratować.

Do potrącenia pieszego doszło dzisiaj kilkanaście minut po północy na trasie DK 81 w Orzeszu-Zawiści. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci ruchu drogowego oraz załoga pogotowia ratunkowego. Niestety, pomimo szybko podjętej akcji reanimacyjnej, nie udało się uratować życia młodego mężczyzny. Potrącony pieszy zmarł na miejscu.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 44-letni kierujący samochodem ciężarowym renault z naczepą typu "wanna", poruszał się w kierunku Katowic. Pojazd potrącił młodego mężczyznę, który znajdował się na środku pasa jezdni w miejscu niedozwolonym. Część drogi, na której doszło do tragicznego zdarzenia, nie była oświetlona. Kierujący samochodem był trzeźwy.

Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi czynności mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia oraz jego szczegółowego przebiegu

Zwracamy się z prośbą do osób, które mogą udzielić informacji na temat powyższego zdarzenia, a w szczególności naocznych świadków. Osoby te proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie - 32/73 77 338, 32/73 77 280 lub 32/73 77 200.

Przypominamy o potrzebie noszeniu odblasków, zwłaszcza w okresie zimowym. Odblaskowe elementy odzieży pozwalają kierującemu dostrzec pieszego z dużej odległości, co zwiększa szanse na właściwą reakcję na drodze. Do kierowców apelujemy natomiast o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Jezdnia o tej porze roku jest często śliska i oblodzona. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych. Wspólnie zadbajmy o to, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego bezpiecznie dotarli do celu!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również