Wiadomości z Orzesza

Stypendia dla zdolnych uczniów

  • Dodano: 2023-10-18 13:00


71 orzeskich uczniów otrzymało stypendia Burmistrza Miasta Orzesze za rok szkolny 2022/2023.  

Mogą pochwalić się wysoką średnią i wygranymi w konkursach.

Mirosław Blaski, burmistrz Orzesza i Jan Mach, przewodniczący Rady Miejskiej gratulowali młodym ludziom sukcesów podczas uroczystości w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Orzeszu Jaśkowicach, która odbyła się 12 października 2023 roku.

- Serdecznie gratuluję zgromadzonym tu młodym ludziom wspaniałych wyników w nauce. Pragnę podziękować za Wasz wysiłek i pracę, które włożyliście w rozwijanie swoich umiejętności i zdobywanie wiedzy. Wszystkie osiągnięcia, zarówno te małe, jak i wielkie, są powodem do dumy dla Was samych, Waszych rodzin i dla całej szkolnej społeczności. Sukcesów nie można mierzyć  jedynie ocenami czy dyplomami. Wasze prawdziwe dokonania są o wiele większe - to wytrwałość, umiejętność radzenia sobie z wyzwaniami i rozwój osobisty. Wielkie słowa uznania za to, że nigdy się nie poddajecie i dążycie do realizacji swoich celów. Jednocześnie dziękuję Rodzicom i Opiekunom, za to, że troszczycie się Państwo o swoje dzieci i jesteście zaangażowani w ich edukację. Dziękuję również Nauczycielom za cierpliwość, zaangażowanie i troskę, którą okazujecie naszym uczniom każdego dnia -  mówił Mirosław Blaski.

Stypendia Burmistrza Miasta Orzesze przyznawane są zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Orzesze z dnia 27 października 2022 roku, według następujących kryteriów: osiągnięcie wybitnych wyników w nauce w roku szkolnym, którego dotyczy wniosek uzyskanych na: świadectwie szkolnym przez uczniów klas IV, V, VI szkoły podstawowej - średnia ocen od 5,70; świadectwie szkolnym przez uczniów klasy VII szkoły podstawowej - średnia ocen od 5,40; świadectwie ukończenia szkoły przez uczniów klasy VIII szkoły podstawowej - średnia ocen od 5,40; uzyskanie tytułu laureata lub finalisty konkursu przedmiotowego organizowanego przez Śląskiego Kuratora Oświaty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również