Wiadomości z Orzesza

Ukradł alkohol wart ponad 600 zł. Obsługa sklepu szybko zareagowała - został złapany

  • Dodano: 2020-12-23 06:30, aktualizacja: 2020-12-22 17:04

26-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego trafił do policyjnego aresztu zaraz po tym jak został ujęty w jednym ze sklepów na terenie Orzesza.

W niedzielne popołudnie dyżurny orzeskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o młodym mężczyźnie, którego na kradzieży alkoholu ujął personel sklepu. Skierowany na miejsce patrol szybko ustalił przebieg całego zajścia. Okazało się, że 26-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego wszedł na teren dyskontu przy ulicy Żorskiej, gdzie ze sklepowych regałów zabrał 11 butelek alkoholu różnego rodzaju.

Cały swój ładunek schował pod kurtkę i bez większej krępacji opuścił placówkę handlową. Błyskawiczna reakcja pracownic spowodowała, że mężczyzna został zatrzymany i w efekcie trafił do policyjnej izby zatrzymań, a skradziony towar -  z powrotem na sklepową półkę.

Policjantom tłumaczył, że po prostu chciał się napić

Następnego dnia (21 grudnia) po południu 26-latek usłyszał zarzut kradzieży. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że nie miał pieniędzy, a bardzo chciał się napić. Złożył też wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Grozi mu do roku pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również