Wiadomości z Orzesza

Ukradł alkohol wart ponad 600 zł. Obsługa sklepu szybko zareagowała - został złapany

  • Dodano: 2020-12-23 06:30, aktualizacja: 2020-12-22 17:04

26-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego trafił do policyjnego aresztu zaraz po tym jak został ujęty w jednym ze sklepów na terenie Orzesza.

W niedzielne popołudnie dyżurny orzeskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o młodym mężczyźnie, którego na kradzieży alkoholu ujął personel sklepu. Skierowany na miejsce patrol szybko ustalił przebieg całego zajścia. Okazało się, że 26-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego wszedł na teren dyskontu przy ulicy Żorskiej, gdzie ze sklepowych regałów zabrał 11 butelek alkoholu różnego rodzaju.

Cały swój ładunek schował pod kurtkę i bez większej krępacji opuścił placówkę handlową. Błyskawiczna reakcja pracownic spowodowała, że mężczyzna został zatrzymany i w efekcie trafił do policyjnej izby zatrzymań, a skradziony towar -  z powrotem na sklepową półkę.

Policjantom tłumaczył, że po prostu chciał się napić

Następnego dnia (21 grudnia) po południu 26-latek usłyszał zarzut kradzieży. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że nie miał pieniędzy, a bardzo chciał się napić. Złożył też wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Grozi mu do roku pozbawienia wolności.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.