Wiadomości z Orzesza

Wybory do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego

  • Dodano: 2020-09-08 07:30, aktualizacja: 2020-09-07 21:03

W październiku upływa kadencja części Radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego, który powołany został przez Zarząd Województwa Śląskiego.

Wybory uzupełniające przeprowadzone zostaną w dniu 6 października, a nowo wybrani Radni swoją kadencję rozpoczną 20 października 2020 r.

Radni oraz kandydaci rezerwowi, którzy w przypadku wygaśnięcia mandatu Radnego Młodzieżowego Sejmiku będą obejmować kolejno wakujące mandaty, zostaną wyłonieni w wyniku losowań.

Kto może ubiegać się o mandat?

O mandat Radnego mogą ubiegać się młodzi ludzie, którzy posiadają status ucznia lub studenta, mają ukończone 15 lat, a nie przekroczyli 24 roku życia. Radni wybierani będą spośród kandydatów zgłoszonych również przez osoby indywidualne. W przypadku zgłoszeń indywidualnych warunkiem kandydowania jest dostarczenie rekomendacji potwierdzających ich aktywną działalność społeczną. Zgłoszenia kandydatów ubiegających się o mandat Radnego, przyjmowane będą wyłącznie na formularzach dostępnych w załączniku lub na stronie mlodzi.slaskie.pl w zakładce O nas. Formularz w terminie do 25.09.2020r. (decyduje data wpływu do Urzędu) można:

  • dostarczyć osobiście,
  • przesłać pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, ul.J.Ligonia 46, 40-037 Katowice, z dopiskiem Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego,
  • przesłać skan wypełnionego formularza na adres e-mail: mlodzi@slaskie.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również