Wiadomości z Orzesza

Z akcją "Bezpieczne Ferie 2024" w orzeskim przedszkolu

  • Dodano: 2024-01-19 10:15

Policyjni profilaktycy z mikołowskiej komendy spotkali się z dziećmi grup "Biedronki" i "Żabki" z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Orzeszu.

Mundurowi opowiadali o swoim zawodzie i roli jaką spełniają, było wszyscy czuli się bezpiecznie, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Mundurowym towarzyszyła pluszowa maskotka - sierżant Hektor.

Z akcją "Bezpieczne Ferie 2024" w orzeskim przedszkolu

Mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie mł.asp. Sebastian Kapias oraz st.sierż. Izabela Kempka spotkali się z przedszkolakami z dwóch grup orzeskiej placówki przy ulicy Żorskiej 101. Od ponad tygodnia trwa bowiem akcja "Bezpieczne Ferie 2024", która ma na celu uświadomienie dzieciom zasad bezpieczeństwa głównie podczas zimowego wypoczynku. Choć ferie na Śląsku rozpoczynają się dopiero 29 stycznia, mundurowi wykorzystują moment, w którym większość dzieci w pełnym składzie uczęszcza do przedszkola.

Wczoraj (18 stycznia) o godzinie 10.00 policjanci wraz z sierżantem Hektorem edukowali małych mieszkańców Orzesza, a także opowiadali im o swoje codzienne służbie, wyposażeniu, radiowozach oraz roli jaką spełniają, by wszystkie dzieci i  ich rodzice mogli czuć się bezpiecznie, niezależnie od tego gdzie są i co robią, zwłaszcza gdy podróżują i wypoczywają. Dla maluchów ogromną atrakcją była policyjna, pluszowa maskotka. Dzieci przytulały się do misia i pozowały do wspólnych zdjęć.

Z akcją "Bezpieczne Ferie 2024" w orzeskim przedszkolu

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również