Wiadomości z Orzesza

Zdarzenia drogowe na DK-81

  • Dodano: 2018-01-09 10:15

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę w godzinach wieczornych w Orzeszu na trasie DK-81. Kierujący audi A6 nie nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i wypadł do przydrożnego rowu. Czterech pasażerów trafiło do szpitala, ale jak ustalono ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (07.01) przed godziną 19:00 w Orzeszu w rejonie skrzyżowania DK- 81 z ulicą Długosza. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 27- letni kierujący samochodem osobowym marki Audi A6 jadąc w kierunku Katowic, na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem uderzając w bariery energochłonne, a następnie wypadł z drogi do przydrożnego rowu. Prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia było niedostosowanie prędkości przez kierującego do panujących warunków na drodze.

Czterech pasażerów audi, w tym dwoje dzieci w wieku 10 i 4 lat trafiło do katowickich szpitali, jednakże jak ustalono ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sprawcy zdarzenia za spowodowanie zgrożenia w ruchu drogowym zatrzymano prawo jazdy, a za uszkodzenia powstałe w pojeździe - dowód rejestracyjny. Po przeprowadzonych w mikołowskiej komendzie czynnościach wyjaśniających w sprawie o wykroczenie, materiały zostaną przekazane do sądu rejonowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również