Wiadomości z Orzesza

Dlaczego warto skorzystać z VPS z directadmin?

  • Dodano: 2015-06-22 08:45, aktualizacja: 2015-06-22 08:56

Rodzaje oferowanych serwerów

Na stronie internetowej firmy NetDC mamy do wyboru serwery www, będące serwerami współdzielonymi, używanymi najczęściej do prostych stron, składających się zazwyczaj tylko z jednej podstrony, nazywanej stroną główną, mieszczącą w sobie zarówno parę słów o firmie, jak i kontakt do niej, serwery VPS, służące do stawiania trochę bardziej skomplikowanych stron internetowych z wieloma podstronami, jak na przykład sklepów internetowych czy po prostu witryn firmowych, oraz serwery dedykowane, przeznaczone dla bardzo rozbudowanych firm o zasięgu na przykład ogólnopolskim, dla których strona jest głównym kanałem dystrybucji towarów produkowanych przez dane przedsiębiorstwo.

VPS

VPS, czyli Virtual Private Server, nazywany jest czasem hybrydą, czyli połączeniem zarówno serwera współdzielonego, jak i tego dedykowanego. Na VPS decydują się najczęściej klienci, dla których serwer dedykowany jest po prostu za duży, ale chcą oni mieć wyłączność, to znaczy nie dzielić się miejscem na serwerze z innymi klientami, jak to bywa w przypadku serwerów współdzielonych.

Firma NetDC w swojej ofercie posiada serwery VPS z DirectAdminem. Jest to panel, który ułatwia zarządzanie serwerem - czynności, które w innych wypadkach wymagałyby znajomości obsługi systemu w trybie tekstowym, można bez problemów wykonać z jego poziomu. DirectAdmin jest najprostszym w obsłudze panelem tego typu, dlatego polecany jest głównie początkującym użytkownikom. Dzięki niemu nie trzeba znać się na kodzie, aby móc zarządzać swoją stroną internetową. Zalet korzystania z tego panelu jest naprawdę dużo. Dzięki DirectAdminowi będziemy mogli bez problemu wykonać osobny backup, tworzyć bazy danych oraz nimi zarządzać czy kreować konta pocztowe w obrębie naszego serwera. DirectAdmin oferuje nam również możliwość zmiany wyglądu samego panelu, czy nawet przestawianie elementów w jego obrębie, dzięki czemu możemy swobodnie zmieniać go dla swoich potrzeb. Podczas korzystania z serwera VPS, mamy gwarantowane zasoby sprzętowe oraz własny system operacyjny, który możemy dowolnie reinstalować oraz zmieniać. Wraz z tym dostajemy możliwość instalowania różnych aplikacji (podczas tych czynności pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie naszego serwera - nie instalujmy aplikacji z niewiadomych źródeł, które mogą narazić naszą stronę internetową na ataki).

Z serwera VPS z panelem DirectAdmin najlepiej więc skorzystać wtedy, kiedy chcemy mieć nieograniczoną swobodę w tworzeniu oraz zarządzaniu naszą stroną internetową, jednak potrzebujemy czasu, aby móc się tego wszystkiego nauczyć. Z tym intuicyjnym panelem jest to bardzo wygodne, ale i przyjemne.

Dodatkowo, do serwera VPS wspomniana wyżej firma oferuje pakiet WebDeveloper, będący starannie przygotowanym, autorskim zbiorem narzędzi, dający natychmiastowy czas wczytywania stron, ale także niczym nieograniczoną swobodę. Po więcej informacji o serwerach VPS (oraz porównanie cen serwera VPS z dedykowanym) sięgnąć możemy do tego artykułu: http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/dyski-internetowe-i-serwery/2015/01/ekstremalna-moc-dla-www-czyli-vps-bez-kompromisow/.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.