Wiadomości z Orzesza

Kiedy zgłosić się na usg kolana?

  • Dodano: 2022-12-07 08:45, aktualizacja: 2022-12-07 08:47

W przypadku urazów kończyn dolnych i stawów pacjenci zwykle spodziewają się, że oddziałach chirurgii urazowo ortopedycznej wykona się u nich RTG. Jest to podstawowe badanie wykonywane w celu sprawdzenia, czy doszło do złamania lub pęknięcia kości. Niestety, RTG jest badaniem niemiarodajnym w przypadku wielu problemów z kolanami. Sprawdź, kiedy wykonuje się USG stawu kolanowego i dlaczego warto je zrobić

1. USG narządu ruchu - dlaczego jest wykonywane?

2. USG stawu kolanowego

USG kolana można wykonać w państwowym szpitalu klinicznym lub w przychodni specjalistycznej zarówno w ramach ubezpieczenia NFZ, jak i prywatnie. USG może zlecić ortopeda dziecięcy lub dla pacjentów dorosłych. Można wykonać je również na oddziale traumatologii narządu ruchu przed planowaną operacją. USG jest badaniem, które daje szeroki obraz zmian w kolanie i umożliwia ich skuteczne leczenie. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na badane ultrasonograficzne w przypadku kolana.

USG narządu ruchu - dlaczego jest wykonywane?

USG stopy, kolana lub biodra jest wykonywane w szczególności w przypadkach, gdy pacjenci skarżą się na ból ze strony kończyn, które nie uległy złamaniu. Ból, obrzęk stawu, zaczerwienienie i uczucie przemieszczającej się rzepki w kolanie to znak, że ze stawem dzieje się coś złego. Choroby zapalne stawów często rozwijają się w ukryciu i długo nie dają żadnych objawów. Doświadczenie zawodowe ortopedów wskazuje, że ból kolan często powodują też poważniejsze wady postawy. Umawiając się na konsultację z absolwentem akademii medycznej, który wykonuje usg ortopedyczne, można sprawdzić dokładnie jak przeprowadzić dalsze leczenie — ortopeda prywatnie dokładnie sprawdzi stan kolana.

Lekarz ortopeda prywatnie może zlecić USG pacjentom w każdym wieku. Zleca je również chirurg dziecięcy, gdyż badanie jest nieinwazyjne i stanowi podstawę diagnostyki chorób z zakresu traumatologii ruchu. Choroby kolan zaliczające się do zakresu ortopedii można skutecznie leczyć, jednak przed rozpoczęciem kuracji ważne jest postawienie trafnej diagnozy.

USG stawu kolanowego

USG stawów kończyn dolnych zwykle dotyczy kolan. USG kolan jest wykonywane najczęściej, gdyż to właśnie staw kolanowy jest w dużej mierze narażony na uszkodzenia. Ortopeda Warszawa regularnie przyjmuje pacjentów z uszkodzeniem rzepki, wysiękiem w kolanie czy też stanem zapalnym utrzymującym się od dłuższego czasu. Na usg widoczne są wszelkie przemieszczenia kości, zebrany płyn lub krew oraz inne nieprawidłowości. Dzięki temu usg ułatwia dalszą diagnostykę.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.