Wiadomości z Orzesza

Plogging to nowy trend treningowy - czym jest

  • Dodano: 2023-01-11 07:15, aktualizacja: 2023-01-11 07:25

Istnieje nowy trend w fitnessie, który jest bardziej produktywny niż bieganie donikąd na bieżni lub unikanie śmieciowego jedzenia podczas treningów na świeżym powietrzu. Znany jako "plogging", polega na zbieraniu śmieci (lub "plockaupp", po szwedzku) podczas joggingu.

W połowie lutego Keep America Beautiful, amerykańska organizacja non-profit zajmująca się przeciwdziałaniem zaśmiecaniu, nawiązała współpracę z międzynarodową aplikacją zdrowotną Lifesum, która od niedawna umożliwia użytkownikom śledzenie ploggingu, aby zwiększyć świadomość i zaangażować więcej osób.

Plogging co to jest

W końcu pomysł jest genialny: Bieganie z pewnością jest korzystne dla zdrowia, a zbieranie śmieci to plus dla środowiska i społeczności. Aby wziąć udział w tej akcji, nie potrzebujesz specjalnego członkostwa, ani dodatkowego sprzętu, nie ma też żadnych zasad. Możesz zebrać jeden niedopałek papierosa lub wypełnić cały worek. Wtedy będziesz mógł cieszyć się czystą trasą biegową https://esomed.pl/cwiczenia-na-plaski-brzuch-po-porodzie/

Chociaż przerywanie sprintów (np. kiedy ładujesz pustą butelkę) krótkimi interwałami (podnoszenie jej) może zwiększyć Twoją wytrzymałość, chodzenie z ciężarem na jednej stronie powoduje, że przeciwna strona ciała angażuje się w celu zapewnienia stabilności - i to wszystko jest dobre, jeśli utrzymujesz prawidłową postawę i zmieniasz strony, żeby trenować równomiernie.

Tak samo jak możesz nadmiernie rozwinąć prawy mięsień trapezowy, jeśli regularnie nosisz ciężką torebkę lub plecak na prawym ramieniu, tak samo plogging może spowodować brak równowagi. Ostatecznie może to powodować ból pleców lub szyi i zwiększać ryzyko kontuzji podczas wykonywania ruchów takich jak standardowa pompka, która wymaga siły po obu stronach ciała.

Specjaliści polecają tę modną aktywność tylko wytrawnym biegaczom i sugeruje zmianę rąk podczas noszenia plecaka, aby trzymać go przez równą ilość czasu po każdej stronie. Aby zmaksymalizować korzyści płynące z ploggingu, jeśli masz taką ochotę, możesz kucnąć lub wypiąć się, żeby pozbierać znalezione śmieci. Jeśli coś nie jest w porządku, przestań.

Dzisiaj plogging to nie tylko rodzaj treningu, ale zyskał już miano ruchu społecznego. Można wykonywać go nie tylko biegając. Coraz więcej osób włącza sprzątanie do swoich treningów i urozmaica jazdę na rowerze lub jazdę na rolkach esomed.pl

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.