Wiadomości z Orzesza

Umywalka nablatowa - jakie baterie do łazienki?

  • Dodano: 2022-12-02 11:30

Umywalki nablatowe to modny i funkcjonalny dodatek do łazienki, dzięki któremu zyskuje ona niepowtarzalny urok. W tym przypadku całość jest osadzona na blacie. Konstrukcja wystaje ponad jego powierzchnię, a syfon i rury odpływowe znajdują się pod spodem, np. ukryte w szafce. Takie modele mają wiele zalet. Nie tylko znakomicie się prezentują, ale również ograniczają rozchlapywanie wody. Oprócz tego są łatwe do utrzymania w czystości, a blat zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania kosmetyków. Jaka bateria do łazienki sprawdzi się w przypadku modeli nablatowych?

Baterie mocowane do blatu

Dobra informacja dla osób wybierających umywalkę nablatową, jest taka że mają spory wybór, jeśli chodzi o rodzaj baterii. Warto dokładnie przemyśleć, jaki model będzie najlepiej pasować do wybranej ceramiki. Tylko wtedy przestrzeń umywalkowa stanie się funkcjonalna i doskonale dopasowana do zabiegów pielęgnacyjnych. Jedną z opcji jest bateria umywalkowa Rea montowana na blacie. Takie modele prezentują się bardzo atrakcyjnie. Sprawdzą się w przypadku umywalek, które nie mają fabrycznego otworu i np. wyróżniają się fantazyjnym kształtem. Co więcej, możemy swobodnie określić, w którym miejscu ma znaleźć się bateria, oczywiście pamiętając o zachowaniu około 15 cm odstępu między wylewką a krawędzią misy. Jeśli odległość będzie większa, woda może chlapać na wszystkie z strony, z kolei przy znacznie mniejszej odległości mycie rąk stanie się problematyczne.

Kiedy warto wybrać baterie do łazienki montowane na blacie? Przede wszystkim, jeśli dysponujemy dość dużym pomieszczeniem i utrata części miejsca na powierzchni blatu nie jest dla nas problemem. Oczywiście kluczowe jest też wybranie egzemplarza, który jest zabezpieczony przed kontaktem z wodą.

Ścienna bateria do łazienki

To kolejna propozycja, która sprawdzi się zwłaszcza w małych łazienkach, bowiem w tym przypadku nie musimy poświęcać powierzchni blatu na montaż. Jeśli chodzi o baterie ścienne możemy zdecydować się na modele podtynkowe oraz natynkowe. Sam kran znajdzie się bezpośrednio nad misą, a zatem ważne jest odpowiednie dopasowanie obu elementów, aby mycie rąk było komfortowe. Wybierając wersje podtynkowe, cały mechanizm jest ukryty pod ścianą, przez co prezentuje się bardzo estetycznie i jest łatwy do utrzymania w czystości. Na widoku znajduje się wyłącznie wylewka. W zależności od preferencji można zdecydować się na baterie 3-otworowe lub składające się tylko z dwóch elementów. Wersje natynkowe cieszą się dużą popularnością, bowiem są tańsze, a ich montaż nieskomplikowany. To zatem rozwiązanie dla osób, które dysponują ograniczonym budżetem.

Baterie mocowane do umywalki

To rozwiązanie jest przeznaczone dla osób, którym spodobała się konkretna umywalka posiadająca fabryczny otwór na baterie. Można spotkać się z zestawami składającymi się z armatury oraz pasującej do niej ceramiki. W ten sposób unikniemy potencjalnego ryzyka niewłaściwego dopasowania. Jakie są atuty tej opcji? Przede wszystkim szybkość i łatwość montażu. Wykorzystanie elastycznego wężyka ułatwi ustawianie baterii i umywalki, bez konieczności zachowania dużej precyzji. Oprócz tego bateria do łazienki  mocowana w ten sposób może zostać bez trudu wymieniona, jeśli tylko pojawi się taka potrzeba. Do wyboru są modele jedno- i dwukurkowe.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.